Hayat Anonsa Venedikten iki ödülbirden

Anons’a Venedik’ten iki ödül birden

Mahmut Fazıl Coşkun’un yeni filmi Anons 75. Venedik Film Festivali’nde En İyi Akdeniz Filmi ile Ufuklar Bölümü Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Anons’a Venedik’ten iki ödül
birden
Mahmut Fazıl Coşkun

Bu yıl 75.kez düzenlenen Venedik Film Festivali’nin kazananları belli oldu. Festivalde, Alfonso Cuaron’un yönettiği ve yönetmenin 1970’li yılların başında Meksika’daki çocukluk anılarına dayanan, siyah-beyaz İspanyolca dram filmi Roma, Altın Aslan’ın sahibi oldu.

Cuaron, en son yarışma dışı gösterilen ve yedi Oscar kazanan 2013 yapımı 3D bilimkurgu filmi Gravity ile festivale katılmıştı. Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos da tarihi kara-komedi filmi The Favourite ile festivalin ikinci en prestijli ödülü olan Gümüş Aslan’ı (Büyük Jüri Ödülü) kazandı.

EN İYİ AKDENİZ FİLMİ

Yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un yeni filmi “Anons” ise Venedik’ten iki ödülle döndü. “En İyi Akdeniz Filmi” ödülüne değer görülen film, “Ufuklar” bölümünde Jüri Özül Ödülü’nün de sahibi oldu. Ödül önceki akşam düzenlenen kapanış töreni sırasında Coşkun’a takdim edildi. 1960’lı yıllarda ordudan tasfiye edilmiş 4 eski askerin bir gece boyunca süren sıra dışı yolculuğunu anlatan film, festivalin uluslararası yarışma bölümü olan Orizzonti’de de yarışmıştı.

Bir istifa daha
GÜNDEM
Bir istifa daha

Oto üretiminde
duraklama yok
EKONOMİ
Oto üretiminde duraklama yok

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.