|

Bade İşçil'den plastik poşet kampanyasına destek

Ünlü oyuncu Bade İşçil, poşet kullanımını azaltmak amacıyla başlatılan uygulamaya destek verdiğini ve artık marketten poşet almak yerine bez çanta ve file kullanmaya başladığını söyledi.

Yeni Şafak
10:13 - 10/01/2019 Perşembe
Diğer
Bade İşçil
Bade İşçil

Annesi ile mutfak alışverişine çıkan ünlü oyuncu Bade İşçil, poşet kullanımını azaltmak amacıyla başlatılan uygulamaya destek verdiğini söyledi.

Artık marketten poşet almadığını belirten İşçil, plastik poşet yerine bez çanta ve file kullanmaya başladığını açıkladı.

Bade İşçil kim?

Bade İşçil, 8 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Ailesi zamanında Bulgaristan ve Romanya taraflarından göç edip İstanbul’a gelmiş. 1999 da anne babası boşanmış. Annesi Kadriye Hanım’la abisi Nişantaşı’nda oturuyorlar. Cenevre Maratonu’nda 1600 kişi içinden 146’ncı oldu.

Ekrana profesyonel olarak çıkışı Star’da yayınlanan Evlere Şenlik isimli programı sunarak oldu. Oyunculuğa geçişi ise yönetmen Andaç Haznedaroğlu sayesinde oldu, İlk dizisi “Gülpare” dizisidir. İpek Bilgin ve Ümit Çırak’dan oyunculuk dersleri aldı.

2007 yılında Cine5 kanalında yayınlanan “Metropol Cafe” isimli komedi dizisinde rol aldı.

2009-2011 yılları arasında Ay Yapım’ın “Ezel” dizisinde Şebnem Sertuna karakterini canlandırdı. Ezel bittikten sonra “Kuzey Güney” dizisinin oyuncu kadrosuna katıldı.

Moda ve Tasarım eğitimi alan Bade İşçil, ilerde tek amacının kendi adını taşıyan bir modaevi açıp, haute-couture elbiseler tasarlamak olduğunu söylüyor.

En son Star TV'de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol aldı.


#Bade İşçil
#Plastik poşet
#Kampanyaya destek
5 yıl önce
default-profile-img