|

Bob Dylan Nobel ödülünü aldı

Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen Amerikalı müzisyen Bob Dylan, törenden yaklaşık 4 ay sonra ödülünü aldı. 8 milyon İsveç Kronu (yaklaşık 3 milyon lira) para ödülünün de sahibi olacak sanatçının, bu parayı alabilmesi için iki ay içinde geleneksel Nobel Konferansı vermesi gerekiyor.

Yeni Şafak
14:12 - 2/04/2017 Pazar
Güncelleme: 14:12 - 2/04/2017 Pazar
AA
Bob Dylan, törenden yaklaşık 4 ay sonra ödülünü aldı.​
Bob Dylan, törenden yaklaşık 4 ay sonra ödülünü aldı.​

İsveç'in başkenti Stockholm'de Amerikalı şarkıcı Bob Dylan'ın, 2016'da layık görüldüğü Nobel Edebiyat Ödülü'nü ödül töreninden yaklaşık 4 ay sonra aldığı açıklandı.


Devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, Bob Dylan, Stockholm'de Nobel Ödül Komitesi yetkilileriyle bir araya gelerek Nobel diploması ve madalyasını teslim aldı.
Para ödülü için konferans şartı

Ödül törenine katılan İsveçli akademisyenler Sture Allen ve Kjell Espmark, ödül töreninin dün öğleden sonra yapıldığını doğrularken konuyla ilgili daha fazla bilgi vermeyeceklerini belirtti.

Dylan, "Amerikan müziğinde yeni şiirsel bir anlatım yarattığı için" Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştü. Dylan, Alfred Nobel'in ölüm yıl dönümü 10 Aralık'ta Stockholm'de düzenlenen törene katılmamıştı.

8 milyon İsveç Kronu (yaklaşık 3 milyon lira) para ödülünün de sahibi olacak sanatçının, bu parayı alabilmesi için iki ay içinde geleneksel Nobel Konferansı vermesi gerekiyor.

#​Nobel Edebiyat Ödülü
#Bob Dylan
7 yıl önce