Hayat Bu fotoğraf İstanbulda çekildi

Bu fotoğraf İstanbul'da çekildi

İstanbul'da çarpık kentleşme nedeniyle kırsal alanlar gün geçtikçe ortadan kalkıyor. Buna rağmen, şehrin bazı bölgeleri beton yığınlarına karşı ayakta kalmaya devam ediyor. Kulis Tiyatro Dergisi Yayın Yönetmeni Ayşe Şahinboy Doğan, bugün sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta bu alanların varlığına dikkat çekti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Çobanlık mesleğine 1970 yılından bu yana İstanbul'da devam ediyor
Çobanlık mesleğine 1970 yılından bu yana İstanbul'da devam ediyor

İstanbul beton yığınlar, hava alamayacak kadar kalabalık ortamlarla anılıyor. Şehrin birçok bölgesindeki çarpık kentleşme ve aşırı betonlaşma birbiriyle yarışıyor.

Kulis Tiyatro Dergisi Yayın Yönetmeni Ayşe Şahinboy Doğan, bugün çektiği fotoğrafın hikayesini Instagram hesabından şöyle paylaştı:

"Otobüse binip ters yöne doğru gidince kendimi Sultangazi'de buldum bugün :-) Sabah Metris cezaevinde oyunumuz vardı. Sonrasında Edirnekapıya buradan otobüs var dediler. Bende yönü sormadan, güya Vezneciler otobüsüne bindim. Baktım bi noktadan sonra apartmanlar yerini gecekondulara bıraktı. Yeşillik alanlara doğru ilerlemeye başladık. Bakalım bu yol beni nereye götürecek deyip otobüsün güzergahını tanımaya çalıştım. Yarı köy görünümlü Yaylatepe durağına gelince indim, dedim artık geri döneyim. Indiğim yerde koyun sesleri geliyordu. Seslere doğru yöneldim ve Mustafa abiyle tanıştım. Baba mesleği çobanlığını devam ettiriyormuş, ailesi 1970'de Giresun'dan gelmiş. Rahmetli babası o bölgeye ilk yerleşen kişiymiş. Hayvancılık sektöründen, artık bu mesleğin Istanbulda yapılamadığından konuştuk. Fotoğrafını çekeyim dedim, "iyi hadi bakalım çek" dedi. Bereket duasıyla yanından ayrıldım. Arada kaybolmak iyidir..."

Aref'in tedavisi sürüyor
Hayat

Aref'in tedavisi sürüyor

Kobra yılanı tarafından sokulan ve akşam saatlerinde özel bir uçakla Mısır’a getirilen illüzyonist Aref, olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Aref, bir Suriyeli tarafından kendisine verilen bir gözü kör, hasta ve yaralı, nadir rastlanan bir yılan tarafından sokulduğunu söyledi. Çok hareketsiz duran, öldüğünü zannettiği yılanı, bakımı için kafesinden çıkardığını ve yıkadığını anlatan Aref, kafesine geri koyduğu sırada sağ kolundan ısırıldığını belirtti.
Maduro: Dünya Kupasını aslında Afrika kazandı
Dünya

Maduro: Dünya Kupasını aslında Afrika kazandı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Dünya Kupası'nı kazanan Fransa ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Avrupa'nın siyahilere yönelik ayrımcılığa son vermesi çağrısı yapan Maduro, "Fransa, Dünya Kupası'nda Afrika takımına benziyordu. Aslında kazanan Afrika'ydı" dedi.
BİM 599 TL'ye bilgisayar satacak
Teknoloji

BİM 599 TL'ye bilgisayar satacak

BİM, 27 Temmuz aktüel ürünler listesi ile birbirinden farklı teknolojik ürünleri bir arada satışa sunmaya hazırlanıyor. Yine piyasa fiyatının altında çok altında satışa sunacağı ürünler arasında ALFA 110A Windows diz üstü bilgisayar, Xiaomi Mi Band 2 akıllı bileklik, Trust 12.500 mAh taşınabilir power bank, Mikodo radyolu müzik kutusu, Trust mikrofonlu oyuncu kulaklığı, Trust klavye, fare ve YouTube tripodlu mikrofon yer alıyor. Söz konusu teknolojik ürünlerin haricinde BİM, 27 Temmuz aktüel ürünler listesinde uygun fiyatlı diğer ürünlerini de listeliyor. İşte 27 Temmuz BİM aktüel ürünler listesinde yer alan diğer ürünler...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.