Hayat Bülent Ersoy domuz gribi oldu

Bülent Ersoy domuz gribi oldu

Bir süre önce grip şikayetiyle hastaneye giden Bülent Ersoy, domuz gribi virüsü şüphesiyle tedavi altına alındı. Erken teşhisle hastalığın hemen tedavi edilmeye başlandığını söyleyen Başhekim Bülent Şahin, Ersoy'un tahlillerinde çıkan sonucun domuz gribine uyduğunu açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Bülent Ersoy domuz gribi oldu
Bülent Ersoy'un yattığı hastanenin Başhekimi Şahin,yaptığı açıklamada, son günlerde Türkiye'de domuz gribi vakalarının arttığını söyledi. Sanatçı Bülent Ersoy'un bir süre önce grip şikayetiyle hastanelerinde tedavi altına alındığını anlatan Şahin, "Hemen tedaviye başladık. Kendisi kontrol altında. Gerekli tetkikleri yapıldı. Durumu biraz ağırdı ancak hayati bir durum söz konusu değil. Şu anda genel durumu çok iyi. Kendisinden sonra annesi ile şoförü de aynı şikayetle hastanemize yatırıldı. Şoförünün durumu daha iyi ancak annesi de biraz ağır" diye konuştu.

Şahin, Ersoy'a yapılan erken müdahalenin önemine işaret ederek, "Tedaviye hemen cevap verdi. Ülkemizde bir domuz gribi durumu var. Bundan dolayı gerekli incelemeler yapıldı. Numuneler incelendi, testler yapıldı. Zaten zatürreye dönmüştü durumu ama şu an bu durum aşıldı. Tehlikede olmasının nedeni de zatürreye çevrilmiş olması. Tahlillerde çıkan duruma göre durumu domuz gribine uyuyor. Şu an görünen o. Tam olarak sanıyorum akşam saatlerinde belli olacak" şeklinde konuştu.

Ersoy'un şu an korkulacak bir durumunun olmadığını dile getiren Şahin, "Durumu stabil. Zamanında teşhisin faydasını gördük. Yoğun bakıma zaten hiç almadık. Sanıyorum bir iki güne kendisini taburcu ederiz" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.