Hayat Cam kırığından sanat

Cam kırığından sanat

Teknik becerilere sahip sanatçıların ortaya çıkardığı sanat eserlerinden belki de en ilgincini Simon Berger yapıyor. Bir adet keski ve çekiç ile camları kıran Berger, ortaya harika portreler çıkarıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Simon Berger'in camı kırarak yaptığı portre.
Simon Berger'in camı kırarak yaptığı portre.

İsviçre'de yaşayan sanatçı Simon Berger'in harika portreler oluşturmak için ihtiyacı olan malzemeler sadece bir çekiç ve bir keski...

İlk olarak tahta üzerinde çalışan Simon, tüm materyalleri bir bir denediğini söylüyor. Hatta bir hesap makinesinden bile portre yapmış.

Simon, ilk olarak portrenin dış çizgilerini oluşturuyor ve devamında nereyi kırıp kırmayacağına karar veriyor.

İnsanların yüzlerinin kendisini her zaman etkilediğini belirten Simon, kolaylıkla kırılmayan camlar kullanmaya özen gösteriyor.

Simon Berger’in eserlerini görmek istiyorsanız İsviçre’ye minik bir yolculuk yapmanız gerektiğini belirtelim.

“Camda çok fazla potansiyel var. Ben de bunu daha önce kimsenin kullanmadığı bir teknikle birleştirdim.” diyor Simon.

Japon kültürü kepenkler kapanınca ortaya çıkıyor
FOTOĞRAF 10
Title
Dükkanların kapalı olduğu akşam saatleri veya sabahın ilk ışıklarında görülen çizimler, anime ve oyun karakterleri, popüler kültür ikonları, kültürü yansıtan tasarımların yanında bazen de gündelik yaşamdan izleri veya iş yerinin mahiyetini anlatan renkli çizgileri de barındırıyor.
Title
Turistlerin yoğun olduğu bölgelerde daha çok rastlanan çizimler, ülkenin farklı köşelerinde ara sokaklarda da görülebiliyor.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Japon kültürü kepenkler kapanınca ortaya çıkıyor
Japonya'nın başkenti Tokyo'da yoğun ziyaretçi çeken Asakusa bölgesinde, Japon tarihi ve kültürünü yansıtan birbirinden farklı modern ve geleneksel çizimler dükkan kepenklerini süslüyor.

Notre Dame Katedrali için Türk mimardan çarpıcı fikir
HAYAT
Notre Dame Katedrali için Türk mimardan çarpıcı fikir
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.