Hayat Cansuyundan Arsel kampına yardım

Cansuyu’ndan Arsel kampına yardım

Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesindeki yaraları saran Cansuyu, Lübnan Bekaa Vadisi’ndeki 72 bin Suriyeli mülteciye de kardeşlik elini uzattı. Dernek, bölgede 6 bin kişiye gıda yardımının yanı sıra yakacak, yatak ve battaniye gönderdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Dernek, mültecilerin ısınma sorununu çözmek için 2 bin 40 adet sıvı yakacak dağıtımı gerçekleştirdi.
Dernek, mültecilerin ısınma sorununu çözmek için 2 bin 40 adet sıvı yakacak dağıtımı gerçekleştirdi.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yardımlarına ara vermeden devam ediyor. Ülkelerindeki savaştan dolayı Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine mülteci olarak sığınan Suriyeliler, hayırsever vatandaşların desteği ile yaşama tutunmaya çalışıyor. Daha önce Türkiye’deki mülteciler ile birçok ülke ve bölgedeki mültecilere yardımlarını ulaştıran Cansuyu, son olarak Lübnan’ın Bekaa Vadisi’nde bulunan Arsel kamplarındaki Suriyeli mülteciler için yardımlarda bulundu. Bölgede 6 bin kişiye gıda yardımı yapan Cansuyu, 700 adet yatak ile 600 adet battaniye dağıtımı yaptı. Ayrıca bu kamplardaki mültecilerin ısınma sorununu çözmek için her biri 20 litreden oluşan 2 bin 40 adet sıvı yakacak dağıtımı gerçekleştirildi.

AMAÇ; GERÇEK MUHTACA ULAŞMAK

Yapılan yardım organizasyonu hakkında açıklama yapan Cansuyu Derneği Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yaşar, “Lübnan’ın Bekaa Vadisi’nde bulunan Arsel kamplarındayız. Burada yaklaşık 72 bin Suriyeli Mülteci kardeşimiz yaşam mücadelesi veriyor. Cansuyu Derneği olarak bölgede 6 bin muhtaca gıda dağıtımı yaptık. Amacımız nerede gerçek bir muhtaç varsa oraya ulaşmak. Hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile yardımlarımıza devam edeceğiz. Bu organizasyona vesile olan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Cansuyu Mali'de okul ve cami açtı
DÜNYA
Cansuyu Mali'de okul ve cami açtı
Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede
Gündem

Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede

Barış Pınarı Harekatı'nda dün şehit düşen ve yaralanan askerlerimizin hastaneye sevk edilirken çekilen fotoğrafları dün PKK'ya ait haber kaynakları tarafından paylaşıldı. Askerlerimizin rütbelerine dahi yer verilen bilgiler, "Hastane çevrelerinde PKK gözcüleri mi dolaşıyor?" sorusunu da beraberinde getirdi. yenisafak.com'a bilgi veren güvenlik kaynakları, hastanelerdeki tedbirlerin üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.
Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir
Gündem

Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Belgrad'da gerçekleştirilen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 141. Genel Kurul toplantılarında HDP'li milletvekilinin Fransa öncülüğünde Türkiye'yi kınama amaçlı hazırlanan acil gündem maddesine destek vermesine ilişkin, "HDP'li bir milletvekili Fransa'nın önerisine destek verdi. Türkiye'nin önerisinin de karşısında yer aldı. Bundan büyük bir üzüntü duyduğumu ifade edeyim. Türkiye içerisinde siyasi tartışmaları yapabiliriz. Ama Türkiye'nin dışında bu ülkenin milletvekili, milleti temsil eden milletvekillerinin bu milletin ortak menfaati için milletin ortak kararı için mücadele etmesi gerekir. Malumunuz Anayasa'ya göre milletvekilleri kendisini seçenleri değil milletin tamamını temsil ederler. Bu anlayış ve şuurla hareket etmeleri gerekir. Ben o arkadaşımızı burada kınıyorum." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu'na 22 Ekim'de günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.