Hayat Deniz Çakır Bahsi geçen suçlamalar duruşuma ters

Deniz Çakır: Bahsi geçen suçlamalar duruşuma ters

Deniz Çakır: Bahsi geçen suçlamalar duruşuma ters

Başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddia edilen oyuncu Deniz Çakır, başlatılan soruşturma kapsamında savcılığa ifade vermek üzere Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi'ne geldi. İfade sonrası açıklama yaptı. Çakır, "Bahsi geçen hiçbir şeyi yapmadım. Suçlamalar benim bugüne kadar duruşuma ters" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Deniz Çakır
Deniz Çakır

İstanbul'daki bir alışveriş merkezinde bulunan mekanda oturan, başörtülü kadınlara sözlü tacizde bulunan oyuncu Deniz Çakır'ın kendilerine hakaret içeren söylemlerde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, Çakır iddiaları reddetti. Oyuncu bugün ifade vermek üzere İstanbul Adliyesine gitti.

Deniz Çakır, adliye çıkışında açıklama yaparak, "Yapılan suçlamaları reddettim. Ben bugüne kadar hiç kimseyi kadın-erkek, başörtülü-başörtüsüz, hayat tarzı, dini, rengi için ayırmadım. İnsanları birleştirmek için sosyal projelerde bulundum. Bugüne kadar duruşum ve yaptığım şeyler bellidir. Ayrıştırma için değil birleştirmek için mücadele ettim. Bahsi geçen hiç bir şeyi yapmadım. Suçlamalar benim bugüne kadarki duruşuma ters. Sanatçı kadını başörtülü başörtüsüz diye ayırmaz. Çok sayıda farklı kişi çevremde var. Hepsi de beni çok severler. Görüntüler de var. Yargı süreci var
" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Deniz Çakır'a sert tepki: Dert başka!
HAYAT
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Deniz Çakır'a sert tepki: Dert başka!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.