Hayat Doğu Ekspresi seferleri yeniden başlıyor

Doğu Ekspresi seferleri yeniden başlıyor

Kovid-19 salgını nedeniyle 28 Mart 2020'de seferlerine ara verilen ana hat trenleri, yarından itibaren yeniden yolcu taşımaya başlayacak. 12 farklı güzergahta yeniden başlayacak seferler arasında tren seyahati severlerin ve gezginlerin gözdesi Doğu Ekspresi de bulunuyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Doğu Ekspresi seferleri yeniden başlıyor
Doğu Ekspresi

Kademeli normalleşme kararları doğrultusunda demir yolu yolcu taşımacılığında bazı düzenlemeler yapan TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü, Kovid-19 salgını nedeniyle 28 Mart 2020'de seferlerine ara verilen ana hat trenlerini 12 Temmuz'dan itibaren 12 hatta tekrar sefere çıkaracak.

Hangi seferler yeniden başlıyor?

Tren seyehati severlerin ve gezginlerin beklediği Sivas, Erzurum, Erzincan gibi tarihi şehirlerden geçen Doğu Ekspresi başta olmak üzere Güney Ekspresi, Van Gölü Ekspresi, 4 Eylül Mavi, Pamukkale Ekspresi, Ankara Ekspresi, Fırat Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Ege Ekspresi, Konya Mavi, İzmir Mavi ve Göller Ekspresi yeniden seferlerine başlamaya hazırlanırken, biletleri de TCDD Taşımacılık'ın resmi internet sitesi, gişe ve acentelerden satışa sunuldu.

Salgına karşı tedbirler alındı

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü, Kovid-19 döneminde seferlerine ara verilen ana hat trenlerinin vagonlarının bu süreçte bakımını, yenilemesini yaparken salgına karşı da dezenfeksiyon çalışmalarıyla önlemlerini aldı.

Birbirinden farklı kültürleri, şehirleri birbirine bağlayan ana hat trenleri pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli olmak üzere 4 farklı vagon tipiyle hizmet veriyor.

İç turizmi canlandıracak

Trenlerin yeniden seferlerine başlamasıyla tarihi, doğal ve kültürel zenginliğe sahip birçok şehir ve ilçede iç turizmin de hareketlenmesi bekleniyor.

Uzun mesafeli seyahat olanağı sağlayan ana hat trenleri, yaklaşan Kurban Bayramı tatili için yola çıkacak vatandaşlara konforlu ve güvenli seyahat imkanı sunacak.

Doğu Ekspresi ile Anadaolu'yu geziyoruz
HAYAT
Doğu Ekspresi ile Anadaolu'yu geziyoruz

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.