Hayat Erdoğan Orhan Gencebaydan bestesini istedi

Erdoğan Orhan Gencebay'dan bestesini istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen 'Büyük Samsun Buluşması'nda yaptığı konuşmada, Orhan Gencebay'ın yeni bestesini duyurdu. Gencebay'ın yerli ve milli bir eser ortaya çıkardığına dikkat çeken Erdoğan, "Müsaade ederseniz ben de kullanırım" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Recep Tayyip Erdoğan - Orhan Gencebay
Recep Tayyip Erdoğan - Orhan Gencebay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'daki 'Büyük Samsun Buluşması'nda konuştu.

Milli ve yerli bir eser

Erdoğan, Orhan Gencebay'ın güftesini yaptığı yeni esere dikkati çekerek, "Hele hele bir bestesi çıkınca ondan sonra sen seyret bunun feveranını. Çünkü bu eser çok milli ve yerli bir eser. Tabii müsaade ederseniz ben de kullanırım. Berhudar olun" ifadelerini kullanarak devam etti:

"780 kilometre karelik vatan toprağını bir gergef gibi kardeşlikle dokumamızdan bu beyler rahatsızlık duyuyor. 82 milyon ferdin her birini kucaklamamızdan eş başkanlar rahatsız oluyorlar.

Taşıma, bindirilmiş kıta diyerek şu dayanışmamıza çamur atıyorlar. Kömürcü, makarnacı, patatesçi diyerek miting meydanlarına koşan on binlere hakaret ediyorlar. Tekirdağ'da mitingteydim. Çok kalabalıktı. Biraz önce kendisi vardı. Demek ki onu rahatsız ediyor. Bize kara çalmak, milletimize hakaret etmek yerine şöyle dizlerini kırıp, birkaç Samsun türküsü biraz Orhan Gencebay şarkısı dinleseler, belki aramızdaki muhabbeti daha iyi kavrayacaklar."

Usta oyuncu Çukur ile ekranlara dönüyor
HAYAT
Usta oyuncu Çukur ile ekranlara dönüyor

Gamze Özçelik'ten Yeni Zelanda paylaşımı
HAYAT
Gamze Özçelik'ten Yeni Zelanda paylaşımı

Canan Karatay'ın mutluluk içeceği
HAYAT
Canan Karatay'ın mutluluk içeceği

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.