Hayat Erol benim yol arkadaşımdı

'Erol benim yol arkadaşımdı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın dostu olan ve AK Parti’nin tüm reklam kampanyalarına büyük emek veren Erol Olçok ve 15 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip, 15 Temmuz’un baba-oğul şehadete yürüyen kahramanları oldu. Erol Olçok ve oğlunun cenazesinde gözyaşlarına hakim olamayan Erdoğan, "Erol benim yol arkadaşımdı" sözleriyle hafızalara kazındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Erol benim yol arkadaşımdı
Erol Olçok, oğlu Abdullah Tayyip Olçok ile birlikte 15 Temmuz'da şehit oldu.

15 Temmuz gecesi, FETÖ'cü hainlerin şehit ettiği isimlerden biri de Erol Olçok ve 16 yaşındaki Abdullah Tayyip Olçok'tu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın dostu olan ve AK Parti'nin tüm reklam kampanyalarına büyük emek veren Olçok, o gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki direnişe katıldı. Baba-oğul darbecileri geçit vermemeye çalışırken hainlerin kurşunlarıyla şehit edildiler.
Babasının peşinden giden bir yiğit
Darbe girişimini öğrenir öğrenmez hemen meydanlara inmek için harekete geçen Erol Olçok, oğluna evde annesi ve kardeşleriyle kalmasını söyledi. Babasını dinlemeyen Abdullah Tayyip Olçok, darbecilere karşı durmak için babasının peşinden meydanlara indi. İlk olarak Altunizade'ye giden Erol Olçok, sokağa çıkan vatandaşlara, "Bu vatan bizim, kimse bu vatanı bizden alamaz. Köprü'de sorun büyük arkadaşlar, orayı almamız lazım" sözleriyle cesaret verdi.

Erol Olçak ve oğlu nasıl şehit edildi?
GÜNDEM
Erol Olçak ve oğlu nasıl şehit edildi?


Hainleri ikna etmeye çalıştı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne doğru yürüyen halkın arasında en önde giden Erol Olçok köprüye geldiğinde darbeci askerleri ikna etmeye çalıştı. Hainleri ikna edemeyen Olçok, sürekli ateş açıldığından dolayı oğlunu güvenli bir yere koymak istedi. Oğluna doğru gitmeye başladığı anda darbeciler tarafından vuruldu. Vücuduna 3 mermi isabet eden Olçok'a yardıma koşan oğlu ise iki zırh delici mermiyle kalbinden vuruldu. Sabah'ın haberine göre, Abdullah Tayyip Olçok olay yerinde şehit düşerken, Erol Olçok kaldırıldığı hastanede şehadete ulaştı.
Erdoğan konuşmasına devam edemedi
Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok, Marmara İlahiyat Fakültesi Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi. Cenazeye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmasına devam edemeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Erol benim yol arkadaşımdı. Abdullah pırlanta bir yavrumuzdu. Mekanları cennet olsun İnşallah" dedi.

ANASAYFA
15 temmuz

Erol Olçok'suz ilk Yenikapı...
GÜNDEM
Erol Olçok'suz ilk Yenikapı...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.