Hayat Eski buzdolabı oldu şimdi dolapdurak

Eski buzdolabı oldu şimdi dolapdurak

Karadeniz insanın sivri zekası dedirtecek olay Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşandı. Yeniköy Mahallesi Aydınlık Sokak’ta meydana geldi. 52 yaşındaki Nuri Irmaklı isimli vatandaş çocuğunun her sabah okul servisini soğukta beklememesi için ilginç bir yönteme başvurdu. Okula giden çocuğunun ve vatandaşların üşümemesi için içinde tek kişinin oturabileceği eski bir buzdolabını dolmuş durağı yaptı.

Haber Merkezi IHA
Nuri Irmaklı'nın yaptığı durak diğer vatandaşlarında hizmetinde
Nuri Irmaklı'nın yaptığı durak diğer vatandaşlarında hizmetinde

Çocuğu ve mahalleli üşümesin diye böyle bir yönteme başvuran Nuri Irmaklı, "Benim ufak kızım okula gidiyor. Yağmurlu havalarda üşümesin diye böyle bir yönteme başvurdum. Normal bir şemsiye koysam rüzgar alır götürürdü. Ama dolap içerisinde çocuğum ya da komşularım oturuyor, servis geldiği zaman gidiyorlar. Aklıma bu dolap işi geldi. Çünkü normal bir durak yapmış olsam çok pahalı olacaktı" dedi.
Karadeniz insanı aklı diyoruz

Durağı ilk gördüğünde kendisinin de şaşırdığını söyleyen Yeniköy Mahalle Muhtarı Adem Çiftçi, "Ben öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Bizim yapmamız gerekeni Nuri ağabey kendisi yapmış. Onun burada kendi çocuğu var okula gidiyor. O da her sabah çocuğum soğukta, yağmur altında kalıyor diye böyle bir yönteme başvurmuş. Herkesin aklına gelmez ama ilk defa böyle bir durak görünce ben de şaşırdım" diye konuştu.

Nuri Irmaklı

Mahalleye giren vatandaşlar ise şaşkınlığını gizleyemezken, bazı vatandaşlar durak olarak kullanılan dolapla fotoğraf çektiriyor.

Amacım umut hikayesini anlatmak
HAYAT
Amacım umut hikayesini anlatmak

Dünya turunu müzikale çevirdiler
HAYAT
Dünya turunu müzikale çevirdiler

10 yıldır elini yıkamıyor
HAYAT
10 yıldır elini yıkamıyor
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.