Hayat "Game of Thronestan daha iyi yaptık"

"Game of Thrones'tan daha iyi yaptık"

Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyayı titreten ordusunun fedaileri “Deliler” filmi olarak beyaz perdeye taşınıyor. Filmin hem başrolü hem de yapımcısı Cem Uçan, “8 yıldır bu iş için çalışıyorum. Game of Thrones’dan daha iyi bir iş ortaya çıkardık” dedi.

Haber Merkezi AA
“Deliler” filmi, Osman Kaya yönetmenliğinde dünya çapında bir proje olarak hayata geçirildi.
“Deliler” filmi, Osman Kaya yönetmenliğinde dünya çapında bir proje olarak hayata geçirildi.

Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyayı titreten ordusunun fedaileri olarak anılan “Deliler” göz kamaştırıcı bir hikaye ile beyaz perdeye taşınıyor. Cem Uçan’ın 8 yıldır üzerinde çalıştığı, son 2 yıldır prodüksiyon hazırlıkları gerçekleşen “Deliler”, Osman Kaya yönetmenliğinde dünya çapında bir proje olarak hayata geçirildi. Film ekibi, Aksaray’da adeta 14. yüzyılın yeniden inşa edildiği setinde filmlerini anlattı.

Film Avrupa'da vizyona giriyor

Filmin hem yapımcılığını hem de baş rollerinden birini üstlenen Cem Uçan “Deliler Ocağı, Osmanlı’nın en cesur süvarileri. Dünyada taklidi yapılan ilk askeri birlik. 7 haftadır çekimdeyiz. Görsel anlamda bir şov ve müthiş bir hikaye izleyecek seyirci.

Ülkemizde bir algı var, ‘İnsanlar Game of Thrones, Vikings’i yapıyorlar. Biz de yapabiliriz ama yapamıyoruz’ diye, aslında biz onlardan daha iyisini yapabiliriz. Filmi izlediklerinde de anlayacaklar. Filmde Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’i Erkan Petekkaya oynuyor, Fatih Sultan Mehmed’i de Rüzgar Aksoy oynuyor” dedi. Filmin Avrupa’da da vizyona gireceğini söyleyen Uçan “Game of Thrones kostüm kumaşlarını Denizli’de ürettiriyor. Biz de aynı fabrika ile çalıştık” dedi.

Bu film için Amerika’dan geldi

Proje için, yaşadığı Amerika’dan Türkiye’ye gelen Demet Tuncer, “Daha önce filmi yapılmamış ve çok ilginç bir hikaye. Ben bir Çingene’yi canlandırıyorum. Feminen ama aynı zamanda maskülen de olan Roza’yı oynuyorum” dedi.

Nur Fettahoğlu ise “Çok heyecanlıyım. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 10 günde acayip bir savaş sahnesi çektik. Ben Alaca adında Hristiyan bir kızı canlandırıyorum. Deliler de beni zor bir durumdan kurtarıyor” dedi.

Mehmet Bir Cihan Fatihi tutulmadı final yaptı
HAYAT
Mehmet Bir Cihan Fatihi tutulmadı final yaptı

Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'a Tosun Paşa filmi için onay çıkmadı
HAYAT
Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'a Tosun Paşa filmi için onay çıkmadı

Diriliş Ertuğrul'dan sonra Diriliş Osman Gazi geliyor
HAYAT
Diriliş Ertuğrul'dan sonra Diriliş Osman Gazi geliyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.