Hayat Genç Dergisinin kasım sayısı raflarda

Genç Dergisinin kasım sayısı raflarda

Genç Dergisinin kasım sayısı raflarda Genç Dergisi kasım sayısı, soruları olan gençleri gündeme taşıdı. Dergi; "Allahım Sorularım Var" başlığıyla okurlara sesleniyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Genç Dergisinin kasım sayısı raflarda
Genç Dergisi kasım sayısı.

Editörlüğünü Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın yaptığı, "Ebedi Gençlik Dergisi" mottosuyla gençliğe seslenen, her alandan zengin yazar kadrosuyla dikkat çeken içeriklere imza atan Genç Dergisi, kasım sayısında gençlerin dine ilişkin sorularını gündeme taşıdı.

UZMANLARIN YANI SIRA GENÇLERE DE SORULDU

Son yıllarda gençlerin zihin dünyasını sıklıkla meşgul eden sorular, alanında uzman isimlerin yanı sıra bizzat gençlere de soruldu.

  • Dosyada; "Gençler sorularının cevaplarını nerelerde arıyor? Zor sorusu olanlar, tatmin edici cevaplar bulabiliyor mu? Popüler isimler gönüllerdeki sorulara hikmetle mi yoksa sözün şehvetine kapılarak mı cevap veriyor? Soru sorma adabı var mıdır, varsa bu hangi ölçüleri, ilkeleri barındırır? İslam bütün sorulara cevap verir mi?" tarzında gençlerin sıkça tartıştıkları sorulara cevaplar arandı.

Derginin dosyasına; Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Abdurrahman Dilipak, Abdullah Yıldız, Selim Cerrah, Prof. Dr. Ramazan Biçer, Prof. Dr. Ömer Çelik, Dr. Faruk Öndağ, Hidayet Erdoğan, Abdullah İslam, Yavuz Yiğit gibi kamuoyunun yakından tanıdığı isimler de destek vererek, gençlerin sorularına birikimleri doğrultusunda cevaplar verdiler.

Taha Kılınç, Tülay Gökçimen, Dr. Adem Ergül, Prof. Dr. Soner Duman, Erhan İdiz, Adem Özköse, Hatice Özdemir Tülün, Abdullah Uçar, Ali Tan, Ahmet Şahin Akbulut, Aydın Başar, Betül Tutar, Ebubekir Şimşek, Emre Topoğlu, Ender Ekim, Ethem Cebecioğlu, Esad M. Eskimez, Furkan Özkul, Gökhan Gökçek, Halit Yasir Özoğul, İbrahim Baran, İsa Turgut İnci, Mehmet Nişancı, Metin Karabaşoğlu, Muaz Erdem, M.Murat Tutar, Murat Kaya, Salih Yüzgenç, S. Bilgehan Eren, Volkan Zamanoğlu bu ay dergiye yazılarıyla destek olan isimler arasında.

15. YILA ÖZEL KİTAP HEDİYESİ

Genç Dergisi 15. yıla özel abonelerine, gençlerin sordukları temel sorulara yönelik cevapların yer aldığı Prof. Dr. Soner Duman'ın "Allahım Sorularım Var" isimli eserini hediye edecek.

Genç Dergisi'nin Eylül 2020 sayısı çıktı
HAYAT
Genç Dergisi'nin Eylül 2020 sayısı çıktı
U.S. Polo Assn. ile sıcacık bir buluşma
Hayat

U.S. Polo Assn. ile sıcacık bir buluşma

U.S. Polo Assn.’ın ‘Sevdiklerimizle sımsıcak bir buluşma’ temalı 21’22 Kış Koleksiyonu ile yaşam ritmi kaldığı yerden devam ediyor. Kışın birlikte olmanın huzurunu yaşadığımız bu günlerde tekrar bir arada olmanın keyfini ikiye katlıyor.
ASELSAN'dan iki günde 150 milyon dolarlık dev satış
Ekonomi

ASELSAN'dan iki günde 150 milyon dolarlık dev satış

ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında yurt dışı satış sözleşmesi imzalandı. Şirketten yapılan açıklamada sözleşmenin toplam bedelinin 11 milyon 950 bin 760 dolar olduğu belirtildi. Şirket 7 Aralık'ta KAP'a yaptığı açıklamada ise toplam 700 milyon lira ve 85 milyon dolar bedelli bir elektronik harp projesi sözleşmesinin imzalandığını bildirmişti. Peş peşe yapılan iki sözleşme ile şirketin kasasına 150 milyon dolara yakın bir para girmiş olacak.
İstanbul'daki ulaşım rezaletine Can Ataklı bile isyan etti:  İllallah dedirtiyor
Gündem

İstanbul'daki ulaşım rezaletine Can Ataklı bile isyan etti: İllallah dedirtiyor

İstanbul ulaşımında yaşanan sorunlar vatandaşları canından bezdirecek hale geldi. İETT otobüslerinden metroya, metrobüsten tramvaya kadar her gün başka bir araç bozulurken, son dönemlerde metrolardaki yürüyen bant ve merdivenlerin günlerce arızalı olması ve çalışmaması aşırı yoğunluğa sebep oluyor. Vatandaşı isyan ettiren bu rezalet gazeteci Can ataklı da köşesine taşıdı. İBB'nin merdivenleri bilerek arızalı gibi göstererek tasarruf yapmaya çalıştıklarını iddia ederek, "Neredeyse geçtiğim her metro istasyonunda en az bir yürüyen merdiven veya yürüyen yol çalışmıyor. Metrodaki yürüyen merdiven ve yollar, illallah dedirtiyor" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.