Hayat Gençlerin yeni Mottosu Önümüzdeki hafta raflarda

Gençlerin yeni ‘Motto'su: Önümüzdeki hafta raflarda

Albayrak Medya çatısı altında yayına hazırlanan Genç Motto Dergisi’nin ilk sayısı, önümüzdeki hafta raflardaki yerini alacak. Derginin editörü Mustafa Baltacı, “Gençlere arkadaşça yaklaşıp beğendikleri içerikleri dergide toplamayı amaçlıyoruz. Spor, bilim, edebiyat, sanat ve daha birçok şey... Tüm bunların hepsini yoğurarak gençlere sosyal medya deneyimini dergi halinde yansıtmak istedik.” dedi.

Abone Ol Google News
Mustafa İlhan Yeni Şafak
Gençlerin yeni ‘Mottosu: Önümüzdeki hafta raflarda
Derginin ilk sayısı, önümüzdeki hafta raflardaki yerini alacak.

Albayrak Medya çatısı altında lise ve üniversiteli gençlere yönelik hazırlanan Genç Motto Dergisi’nin ilk sayısı, önümüzdeki hafta raflardaki yerini alacak. Mustafa Baltacı, Mehmet Demirhan ve Tuğba Coşkuner’in editörlüğünde çıkacak derginin ilk sayısı Albayrak Grubu’nda düzenlenen programla kutlandı. Programa, Albayrak Dijital Genel Müdürü Ömer Karaca, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, Genç Motto Editörü Mustafa Baltacı, Albayrak Medya Satış Pazarlama Genel Müdürü Abdullah Hanönü, Kurumsal İletişim Müdürü Esad Sivri katıldı.

HER ÇEŞİT KONU VAR

Tüm gençleri kapsayan bir çalışma yaptıklarını kaydeden Mustafa Baltacı da “Tabii ki edebiyat, tarih ve spor alanında gençleri domine eden birçok dergi var ama arkadaşça yaklaşıp onların beğendiği içerikleri dergide toplamayı amaçlıyoruz. Bizim dergimizde spor, bilim, edebiyat, sanat ve daha birçok şey var. Tüm bunların hepsini yoğurarak gençlere sosyal medya deneyimini dergi halinde yansıtmak istedik. Bayağı oluyor biz bunu konuşalı. Beş ay önce ete kemiğe büründürdük. Yoğun anket ve çalışmalarla ismini belirledik” şeklinde konuştu. Albayrak Medya Satış Pazarlama Genel Müdürü Abdullah Hanönü de Genç Motto’nun üç yıllık bir hayalin ürünü olduğunu söyledi.

DAĞCILIĞIN DETAYLARINDAN SELFİE’NİN KURALLARINA

Özgün ve iddialı içeriklerle yayın hayatına başlayan derginin ilk sayısında Genç İHA’lar, genç girişimcilerin gözünün üzerinde olduğu yeşil enerji, dağcılığın detayları, gençlerin modası, uyku hakkında merak edilenler, bisiklet yolculuğu için tavsiyeler, iş ve okul hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamalar ve selfie'nin kuralları gibi birbirinden ilginç konular yer alıyor.

2,5 yılda tamamlanacak olan atıksu arıtma tesisinin yapımı başlıyor
Gündem

2,5 yılda tamamlanacak olan atıksu arıtma tesisinin yapımı başlıyor

Programı çerçevesinde ihaleye çıkan projenin başlangıç toplantısına ilgili paydaşları olan; Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve proje ekibi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomi ve Sosyal Gelişim Departmanı Başkan Yardımcısı Laurent Guırkınger ve Delegasyon Sektör Yöneticisi Asuman Özaltay, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İsmail Raci Bayer, bakanlık teknik personeli ile ihaleyi kazanan proje müşaviri ve yüklenici firmaların yetkilileri katıldı.
Stokçular bu sefer de çiğ köftede ortaya çıktı: Ekonomik olmaktan çıkabilir
Ekonomi

Stokçular bu sefer de çiğ köftede ortaya çıktı: Ekonomik olmaktan çıkabilir

Çok sayıda sektörün kabusu haline dönüşen stokçuluk çiğ köfteye de sıçradı. Son dönemde hammadde bulmakta zorluklar yaşandığına dikkat çeken Çiğ Köfte Üreticileri Derneği (ÇİĞDER) Başkanı Orhan Güzelaydın, stokçuluk yapıldığını ve bundan sektörün ve dolayısıyla vatandaşların büyük sıkıntı yaşadığını söyledi. Güzelaydın, sürecin bu şekilde ilerlemesi halinde ise çiğ köftenin artık ekonomik olmaktan çıkabileceği noktasında da uyarıda bulundu.
Avrupa’nın göbeğinde insanlık dramı
Dünya

Avrupa’nın göbeğinde insanlık dramı

Belarus-Polonya sınırında yaşam mücadelesi veren göçmenler, Belarus tarafında sınıra bir kilometre mesafede kurulan Göçmen Merkezi’nde soğuk ve açlıkla mücadele ediyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.