Hayat Hacettepe yetkililerinden Nuriye Kalkmaz açıklaması

Hacettepe yetkililerinden Nuriye Kalkmaz açıklaması

Meslek lisesinde okuyup Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandığını söyleyen Nuriye Kalkmaz’ın, ÖSYS belgelerinde sahtecilik yaptığı iddia edilmişti. Yeni Şafak'a konuşan Hacettepe Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler yetkilileri, Kalkmaz'ın okula kayıt yaptıramadığını ve bu nedenle de dil sınavına girmesinin teknik olarak imkansız olduğunu ifade ederek, "Nuriye Kalkmaz, herkese yanlış bilgi veriyor" dedi.

Pınar Köse Yeni Şafak
Nuriye Kalkmaz'ın, Jeofizik Bölümü'nü kazandığı iddia ediliyor.
Nuriye Kalkmaz'ın, Jeofizik Bölümü'nü kazandığı iddia ediliyor.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandığını iddia eden ancak yapılan incelemede İstanbul Üniversitesi Jeofizik Bölümü'nü kazandığı öne sürülen Nuriye Kalkmaz, yaptığı açıklamada suçlamaları kabul etmedi.

İddialarıyla Türkiye'nin gündemine oturan Nuriye Kalkmaz, 4 Eylül tarihinde Ankara'ya giderek Hacettepe Üniversitesi'nde dil sınavına girdiğini ifade etti. Üniversite yetkilileri bu iddiaları kesin bir dille yalanladı.

'Sınava girmesi imkansız'

Yeni Şafak'a konuşan Hacettepe Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Bölümü yetkilileri, Nuriye Kalkmaz'ın dil sınavına girmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Nuriye Kalkmaz'ın ilk önce ön kayıt yaptırması, sonrasında ise okula kesin kaydının gerçekleşmesi gerektiğini kaydeden yetkililer, Tıp Fakültesi'ni kazandığını kesin bir dille reddetti.

İngilizce muafiyet sınavının branşlara göre yapıldığını bildiren yetkililer, Kalkmaz'ın belgesiz bir şekilde sınava katılımının imkansız olduğunu kaydetti.

Ayrıca Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bugün 2017-2018 eğitim öğretim dönemi başladı.


Tıp kazandığını açıklayan meslek liseli kız herkesi kandırmış
HAYAT
Tıp kazandığını açıklayan meslek liseli kız herkesi kandırmış

Nuriye Kalkmaz: Hacettepe'de sınava girdim
HAYAT
Nuriye Kalkmaz: Hacettepe'de sınava girdim

Nuriye Kalkmaz'ın babası konuştu: Utanıyorum
HAYAT
Nuriye Kalkmaz'ın babası konuştu: Utanıyorum

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.