Hayat Hakan Peker klibini yayınlamayan kanala polis gönderdi

Hakan Peker klibini yayınlamayan kanala polis gönderdi

'Unutuluyor mu Aşklar' şarkısının klibine Kral TV'de yeterince yer verilmediğini iddia eden Hakan Peker, kanala avukatıyla birlikte polis gönderip tutanak tutturdu.

Haber Merkezi Diğer
Hakan Peker, Kral Tv'ye avukat gönderip tutanak tutturdu.
Hakan Peker, Kral Tv'ye avukat gönderip tutanak tutturdu.

Daha önce TRT Müzik'te katıldığı bir programda rejiye sinirlenip stüdyoyu terk eden Hakan Peker, şimdi de Kral TV'ye avukatını gönderdi. 'Unutuluyor mu Aşklar' şarkısının klibine Kral TV'de yeterince yer verilmediğini iddia eden ünlü şarkıcı, şarkının listelere alınmadığını söyledi. Kanala avukatıyla birlikte polis gönderip tutanak tutturan Peker, Kral TV'de klibinin yayınlanmasını yasaklattı. Peker'in polise başvurmasını tasvip etmeyen, üyesi olduğu MÜYAP ise şok bir karar aldı. MÜYAP, üyesi Peker'i haysiyet kuruluna sevketti.

Sabah gazetesinin haberine Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği (MÜYAP) Başkanı Bülent Seyhan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Yönetim kurulu olarak aldığımız karar neticesinde, üyemiz Hakan Peker'i, bu davranışından dolayı haysiyet kuruluna sevk ettik."

  • Kral Grubu Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay, "Top 20 listesi nasıl oluşturuluyor?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Bütün sektör, Kral TV Top 20 listesinin nasıl oluşturulduğunu ve yayın akışını çok iyi biliyor. 35 ayrı kriteri baz almamızın yanı sıra ulusal ve yerel radyolarda çalınma sürelerini, radyo monitör verilerini, haftalık dijital verileri, 40 üniversitede bulunan kiosklardaki geri bildirimleri ve fiziki satışların grafiklerini derleyerek bir puanlama çıkarıyoruz. Kral Top 20 listesi bu verilerden oluşuyor."

Etik davranılmadı

Hakan Peker'in avukatı Cengiz Balcı ise "Hakan Bey, haksız rekabet, tarafsız yayıncılık, hukuksuzluk ve ilkesizlikle karşı karşıya kaldı. Yasal hakkı olarak bu durumun tespitini yaptırıp eserini Kral TV Grubu'nda yasaklattı. Çünkü kendisine etik davranılmadığına inanıyor" açıklamasını yaptı.

Avustralya’dan kahraman Türk'e ödül
HAYAT
Avustralya’dan kahraman Türk'e ödül

Boşaltılan köyün tarihi yok oluyor
HAYAT
Boşaltılan köyün tarihi yok oluyor

Alçıyla gittiği hastanede kolundan oldu
HAYAT
Alçıyla gittiği hastanede kolundan oldu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.