|

Hülya Koçyiğit'ten Ayşen Gruda'ya yanıt

Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Yüksek İnsani Değerler Ödülleri ilk kez bir sanatçıya verildi. Hülya Koçyiğit’e sanata katkıları sebebiyle ödül sunuldu. Sanatçı Koçyiğit, ''Türkiye'de herkes fazla özgür'' sözlerini eleştiren Ayşen Gruda'ya yanıt verdi.

Yeni Şafak
09:56 - 3/03/2018 Cumartesi
Güncelleme: 10:20 - 3/03/2018 Cumartesi
Diğer
Sanatçı Hülya Koçyiğit'e verilen ödül duygulandırdı.
Sanatçı Hülya Koçyiğit'e verilen ödül duygulandırdı.

Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Yüksek İnsani Değerler Ödülleri, önceki gün yapılan törenle sahiplerine verildi. Organizasyonda bu yıl ilk kez bir sanatçı da ödül aldı. Hülya Koçyiğit’e örnek yaşamı, sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetleri ve sinema sanatına katkıları sebebiyle ödül sunuldu.

Ünlü sanatçı, tören sonrası duygularını şu sözlerle dile getirdi:“Bu ödüle layık görülmek çok büyük bir onur. Fedakârlık, sadakat, adalet, dürüstlük ve samimiyet; bütün bunlar öğrenilebilen duygular. Ama nedense günümüzde bu duygulardan yavaş yavaş uzaklaştığımızı fark ediyorum” dedi.

"Kamçıyla mı dövsünler?"

Ayşen Gruda, Koçyiğit'in ''Türkiye'de herkes fazla özgür'' sözlerini şöyle eleştirmişti:

"Sevgili Hülya, daha ne yapsınlar pardon, kamçıyla mı dövsünler bizi? Hülya Hanım bu hülyalardan bir an evvel uyansın. Kendisine teşekkür ederiz bu pek engin düşüncelerini bizimle paylaştığı için. Ama bunları lütfen kendine saklasın. Çok seveni var, eski bir sanatçı. Bu laflar hiç hoş değil. Benim çok tuhafıma gitti."

Ayşen Gruda'ya yanıt

Hürriyet'in haberine göre, Ayşen Gruda, Koçyiğit'in ''Türkiye'de herkes fazla özgür'' sözlerini eleştirmiş, ''Hülya Hanım bu hülyalardan bir an evvel uyansın'' demişti. Koçyiğit, Gruda'nın açıklamaları hatırlatılınca ''Herkes, herkes hakkında fikrini söyleyebilmeli'' dedi. Oyuncu, Gruda'ya kırılıp kırılmadığı sorulduğunda ise ''Hayır'' diyerek röportajı noktaladı.

#Hülya Koçyiğit
#Ayşen Gruda
#Üsküdar
6 yıl önce