Hayat İDDEFin kurban ekipleri yola çıktı

İDDEF'in kurban ekipleri yola çıktı

İDDEF, 2022 kurban organizasyonu kapsamında tüm hazırlıklarını tamamlarken, ekipleri ise hayırseverlerin emanetini dünyanın 40 ülkesine ulaştırmak için uzun yolculuklara başladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İDDEFin kurban ekipleri yola çıktı
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu

Yurt dışı kurban organizasyonunu “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla 40 ülke 264 bölgede gerçekleştirerek mazlum, mağdur ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 2022 vekalet yoluyla yurt dışı kurban kesim bedelinin büyükbaş hisse 1200 lira, küçükbaş kurbanda ise 1400 lira olarak belirledi. Kurban alımlarını ülkelere giden ekipleri ve yerel görevlileriyle birlikte 3-4 ay önceden yapan İDDEF, alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştirerek çalışmaları görevlilerinin kontrolüyle yerine getiriyor.

Kurban bayramına sayılı günler kala organizasyon kapsamında kesim ve dağıtımların yapılacağı ülkelere hareket eden İDDEF ekipleri İstanbul Havalimanı’ndan yola çıktı. Hayırseverlerin kurban emanetini yerine getirmek için uzun ve zorlu yolculuklara başlayan ekipler, Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 40 ülkede gerçekleştirilecek vekalet yoluyla kesimlerle kurbanların etlerini ihtiyaç sahibi kimselere dağıtacak.

İDDEF Kurban Organizasyonunu Nasıl Yapıyor?

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Bu yılki vacip kurban organizasyonumuz kapsamında 40 ülke 264 bölgede hayırseverlerimizin emanetleriyle kurban kesim ve dağıtımı yapacağız. Gerek ülkemizden bölgelere giden gerekse oradaki görevli hocalarımız vasıtasıyla hiçbir aracı kurumla çalışmadan organizasyonumuzu yerine getireceğiz. Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkları İslami ölçülere göre tek tek inceleyerek seçip alımlarını yaptıktan sonra işaretleyip küpeleme işlemini gerçekleştirdik. Çalışmalar kapsamında ülkelerde görev alacak, hassasiyet içinde gözlem ve kontrolleri yerine getirip İslami usul ve kaideler çerçevesinde organizasyonu tamamlayacak ekiplerimizi bayrama sayılı günler kala uğurladık. Kurban Bayramında gerekli tüm ekip ve ekipmanlar ile birlikte ülkelere giden ekiplerimiz, yerel görevlilerimiz ile birlikte dağıtım yapılacak bölgelere, köylere ve gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize hem emanetleri teslim edecek hem de ziyaretlerle hayırseverlerimizin selamlarını iletecek” denildi.

Kurban bağışı nasıl yapılıyor?

Kurban bağışları, bayramın 2. günü saat 18:00’e kadar “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına 7/24 FAST, EFT, Havale yoluyla şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor.

Bakan Çavuşoğlu: Tel Aviv'e büyükelçi atıyoruz
Gündem

Bakan Çavuşoğlu: Tel Aviv'e büyükelçi atıyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, Tel Aviv'e Büyükelçi atama kararı aldıklarını açıkladı. Filistin'in haklarının savunulmaya devam edileceğinin altını çizen Çavuşoğlu, "Büyükelçilerin atanması konusunda çalışmaları başlattık diye açıklama yapmıştık. İsrail’den de olumlu adım geldi. Türkiye olarak İsrail’e büyükelçi atama kararı aldık. Bundan sonra isimlerin belirlenmesi süreci başlıyor" ifadelerini kullandı.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Vakıf üniversitelerine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimize destek verilecek
Gündem

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Vakıf üniversitelerine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimize destek verilecek

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Bu yıl kontenjanlarındaki doluluk ve yerleştirme oranları dikkate alınarak vakıf üniversitelerinin öğrenim ücretleri konusunda kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimize imkanlar ölçüsünde destek verilmesi kararlaştırıldı.
Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında ikinci perde: Olay esnasında vurulan şoför konuştu
Gündem

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında ikinci perde: Olay esnasında vurulan şoför konuştu

Bakırköy'de 27 Ocak'ta Beşiktaş'ın eski yöneticisi, sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesine ilişkin davanın ikinci gününde, olay günü Mahmutyazıcıoğlu'nun yanında olan şoförü Murat Bilmez konuştu. Şoför Bilmez, "Olay öncesinde Ece yenge Şafak Ağabeyi aradı. Şafak Ağabey de '10-15 dakikaya kalkarız' demişti. Olay esnasında da Kadir elini Şafak ağabeyinin omzuna attı. Şafak ağabey de küfürlü bir şekilde sanıkları kovdu. Kadir o esnada Şafak ağabeye sıktı" dedi. Duruşmada Celal Mahmutyazıcıoğlu'nun avukatı Murat Akyüzoğlu ise, "Maktul aynı zamanda benim yeğenimdir. Karşı taraf soruşturmanın doğru yürütülmediğini söylüyor. Benim yeğenim yerlerde sürüklenerek katledildi. Bütün dünya bunu izledi" diye konuştu. Mahkeme duruşmayı yarına erteledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.