Hayat IRCICA Hat Yarışması sonuçlandı

IRCICA Hat Yarışması sonuçlandı

İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi’nin (IRCICA) Hattat Mustafa Rakım Efendi adına düzenlediği 12. Milletlerarası Hat Yarışması sonuçlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
IRCICA Hat Yarışması sonuçlandı
Toplam 697 eserin başvurduğu yarışmada 10 ülkeden 49 hattatın 61 eseri ödül aldı.

İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi’nin (IRCICA) Hattat Mustafa Rakım Efendi adına düzenlediği 12. Milletlerarası Hat Yarışması sonuçlandı. Toplam 697 eserin başvurduğu yarışmada 10 ülkeden 49 hattatın 61 eseri ödül aldı ve 197 bin 500 dolar yarışmacılara dağıtıldı.

Törende IRCICA’nın düzenlediği hat sanatı eğitim programlarını başarıyla tamamlayan 9 ülkeden 15 hattata da icazetnameleri verildi. IRCICA Genel Direktörü Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç, ödül töreninde yaptığı konuşmada, hat yarışmasını 3 yılda bir gerçekleştirdiklerini belirtti. Kazanan eserlerin bulunduğu sergi 27 Mayıs’a kadar 10.00-16.00 saatleri arasında IRCICA sergi salonunda ziyaret edilebilecek.

IRCICA’da kardeşlik hattı
İSLAM SANATLARI
IRCICA’da kardeşlik hattı

Hat sanatı gençlere emanet
HAYAT
Hat sanatı gençlere emanet

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.