Hayat İslamla dertlendiğine şahidiz, Ümmet için koşturmacasına şahidiz

'İslamla dertlendiğine şahidiz, Ümmet için koşturmacasına şahidiz'

İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocanın vefatı ardından sevenleri sosyal medyadan üzüntülerini paylaştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İslamla dertlendiğine şahidiz, Ümmet için koşturmacasına şahidiz
​Abdülmetin Balkanlıoğlu

İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden Abdülmetin Balkanlıoğlu (60) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Balkanlıoğlu, rahatsızlanması üzerine İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Balkanlıoğlu, vefat etti.

Vefat haberinin ardından Abdülmetin Hoca'yı sevenleri sosyal medya platformu Twitter'dan üzüntülerini paylaştı.

Abdülmetin Hoca için paylaşılan mesajlar şöyle:

Abdülmetin Balkanlıoğlu kimdir?

Abdülmetin Balkanlıoğlu, 1958'de Çorum'un Sungurlu'ya bağlı Aşağıfındıklı köyünde dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi'ni bitiren Balkanlıoğlu, 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni yarıda bıraktı.

Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu, 1977 tarihinde Şile'de Ağva Hacıköyü'nde imamlık vazifesine başladı. 1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı. Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı'nı yürüttü. Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü'ne tayin olan Abdülmetin Balkanlıoğlu, bu görevinden sonra emekliye ayrıldı. Abdülmetin Balkanlıoğlu, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Cenaze namazı Fatih Camii'nde kılınacak

Balkanlıoğlu, yarın (21 Haziran 2018) ikindi namazını müteakip Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Sakızağacı şehitlik mezarlığına defnedilecek.

Gamze Özçelik'ten Abdülmetin Balkanlıoğlu tweeti
HAYAT
Gamze Özçelik'ten Abdülmetin Balkanlıoğlu tweeti

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca vefat etti
GÜNDEM
Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca vefat etti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.