Hayat İzmirli piyaniste uluslararası ödül

İzmirli piyaniste uluslararası ödül

Müzik okulu öğrencisi 13 yaşındaki Kaan Turan, İtalya Milano’da düzenlenen 17 ülkeden 45 yarışmacının katıldığı Lovere Uluslararası Tadini Piyano Yarışmasında 13 yaş kategorisinde birinci olarak büyük gurur yaşattı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​İzmirli piyaniste uluslararası ödül
​İzmirli piyaniste uluslararası ödül

Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) Müzik Okulu öğrencisi 13 yaşındaki Kaan Turan, İtalya Milano’da düzenlenen 17 ülkeden 45 yarışmacının katıldığı Lovere Uluslararası Tadini Piyano Yarışmasında 13 yaş kategorisinde birinci olarak büyük gurur yaşattı.

Müziğe 6 yaşında başlayan ve Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde girdiği piyano sınavıyla burslu olarak “Üstün yetenekli çocuklar” programına kabul edilen 8. sınıf öğrencisi Kaan Turan, 3 yıldır çalışmalarını Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Payam Gül Susanni ile sürdürüyor.

Küçük yaşta yurt dışında birçok yarışma, festival ve sanat organizasyonlarına katılan, verdiği konserler ve aldığı derecelerle uluslararası çapta başarılan kazanan Turan, ödüllerine her geçen sene bir yenisini ekliyor. Turan, “Gelecek hedefimde hem dünya çapında bir müzisyen hem de eğitimimi tamamlayıp iyi bir beyin cerrahisi uzmanı olmak var” dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.