Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Hayat Kadire bayrak hediyesi
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

Kadir’e bayrak hediyesi

Bingöl Devlet Hastanesi koridorunda Türk bayrağını öperken görüntüsü güvenlik kamerasına yansıyan 9 yaşındaki Kadir Taşkın’a hastane yönetimi tarafından bayrak hediye edildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kadir Taşkın
Kadir Taşkın

Çocuğun, İnallı Mahallesi’nde yaşayan Gazi İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Kadir Taşkın olduğu, doğuştan yarık damak ve kalp rahatsızlığı bulunduğu ve babasıyla rapor için hastaneye geldiği tespit edildi. Bunun üzerine Bingöl Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcıları Bülent Karakaya ve Güray Gürbüz, Hastane Müdürü Zülküf Bağbars, Başhemşire Ayşe Burtaçkıray ile Güvenlik Şefi Gülay Kaçarçetin’den oluşan heyet, Taşkın ailesini evlerinde ziyaret etti. Başhekim Yardımcısı Karakaya, bayrağı öperken kaydedilen görüntüsü ile izleyenleri duygulandıran Taşkın’a Türk bayrağı ve çeşitli hediyeler verdi.

Kadir Taşkın Türk bayrağını içinden geldiği için öptüğünü belirterek, bayrağı çok sevdiğini dile getirdi. Taşkın, ileride asker olmak istediğini ifade ederek, “Bayrak bizim atalarımızın kanıdır, onun için varız” dedi.

Rahmet gecesi
HAYAT
Rahmet gecesi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.