Hayat Korkut Ataya iki Türk yapımı

Korkut Ata’ya iki Türk yapımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Uluslararası Sinema Derneği tarafından “Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali” bu yıl ikinci kez düzenlenecek. Festivalde Türkiye’yi temsil edecek filmler de belli oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Korkut Ata’ya iki Türk yapımı
​Korkut Ata’ya iki Türk yapımı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Uluslararası Sinema Derneği tarafından “Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali” bu yıl ikinci kez düzenlenecek. Festivalde Türkiye’yi temsil edecek filmler de belli oldu. Kurmaca dalında Faruk Güven, Halil Kardaş ve Halit Karaata’dan oluşan ön jüri, Semih Kaplanoğlu’nun “Bağlılık Hasan” filmini festivale seçti. Film, bu yıl “Yabancı Dilde En İyi Uluslararası Film” kategorisi için Oscar’a aday gösterilmişti. Ensar Altay, Tülay Gökçimen ve Arif Hakverdi’den oluşan belgesel yarışma bölümü ön jürisi ise yönetmenliğini İsmet Arasan’ın yaptığı “Balkanlar’ın Türkçe Hafızası”nın Türkiye’yi temsil etmesine karar verdi. Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali, 1-5 Kasım’da Bursa’da gerçekleşecek.

5. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali'ne başvurular başladı
HAYAT
5. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali'ne başvurular başladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.