Hayat Mahmut Balcıya son görev

Mahmut Balcı’ya son görev

Vefat eden eğitimci, yazar ve yayıncı Mahmut Balcı toprağa verildi. Önceki gün Esenler Mimar Sinan Camii’nde Cuma numazı kılınırken kalp krizi geçiren Balcı, ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Balcı’nın cenazesi cemaatin talebi üzerine dün aynı camiden kaldırıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mahmut Balcı’nın cenazesi, yüzlerce öğrencisi ve dava arkadaşının katılımıyla vefat ettiği camiden kaldırıldı.
Mahmut Balcı’nın cenazesi, yüzlerce öğrencisi ve dava arkadaşının katılımıyla vefat ettiği camiden kaldırıldı.

Eğitimci yazar ve yayıncı Mahmut Balcı, Esenler Mimar Sinan Camii’nde cuma namazı sırasında kalp krizi geçirerek vefat etti. Hayatını İslam’a adayan ve birçok öğrenci yetiştiren Balcı, dün ikindi namazını müteakip Esenler Yolağzı Mimar Sinan Caminde kılınan cenaze namazının ardından Yayla Mezarlığına defnedildi. Balcı’nın hayatını kaybettiği öğrenen öğrencileri cenaze namazına akın etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katıldığı namaza, yazar Abdullah Yıldız, Mehmet Nuri Yardım ve Hüseyin Akın katıldı.

YENİ ŞAFAK TEMSİLCİSİYDİ

Uzun yıllar Yeni Şafak’ın Erzurum temsilciliğini de yürüten Balcı’nın vefatı ile ilgili Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi tarafından başsağlığı mesajı yayınlandı. Şube Başkanı M.Hanefi İspirli yaptığı açıklamada; “Kültür-sanat faaliyeti yapan; adeta tek kişilik ordu gibi hizmet yürüttüğü alanlarda mücadele eden Balcı’nın erken vefatı hepimizi derinden üzmüştür. Erzurum’da birçok yazarın, şairin ilk kitaplarını yayınlayan, aynı zamanda TYB’nin kültürel faaliyetlerine fikri desteklerde bulunan değerli üyemize Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz” dedi.

  • Örnek bir eğitimciydi
  • Mahmut Balcı
  • 1963 yılında Kilis’te doğan Mahmut Balcı, 1982 yılında Kilis Lisesi’nden 1989 yılında da Erzurum İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında bir süre gazetecilik, editörlük ve radyoda eğitim kültür programları yaptı. Türkiye Yazarlar Birliği üyesi idi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının eğitim kültür komisyonlarında çalıştı. Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kuruluş sürecinde görev yaptı. 19. Milli Eğitim Şurası İstanbul çalıştayında görev aldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü strateji geliştirme bölümünde Değerler Eğitimi Koordinatörlüğü ve MEB ders kitaplarının yazımında görev aldı. Öncü Okul Yöneticiler Derneğinin kurucuları arasında yer aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri sahiplerini buldu
HAYAT
Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri sahiplerini buldu

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.