Hayat Mahmut Balcıya son görev

Mahmut Balcı’ya son görev

Vefat eden eğitimci, yazar ve yayıncı Mahmut Balcı toprağa verildi. Önceki gün Esenler Mimar Sinan Camii’nde Cuma numazı kılınırken kalp krizi geçiren Balcı, ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Balcı’nın cenazesi cemaatin talebi üzerine dün aynı camiden kaldırıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mahmut Balcı’nın cenazesi, yüzlerce öğrencisi ve dava arkadaşının katılımıyla vefat ettiği camiden kaldırıldı.
Mahmut Balcı’nın cenazesi, yüzlerce öğrencisi ve dava arkadaşının katılımıyla vefat ettiği camiden kaldırıldı.

Eğitimci yazar ve yayıncı Mahmut Balcı, Esenler Mimar Sinan Camii’nde cuma namazı sırasında kalp krizi geçirerek vefat etti. Hayatını İslam’a adayan ve birçok öğrenci yetiştiren Balcı, dün ikindi namazını müteakip Esenler Yolağzı Mimar Sinan Caminde kılınan cenaze namazının ardından Yayla Mezarlığına defnedildi. Balcı’nın hayatını kaybettiği öğrenen öğrencileri cenaze namazına akın etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katıldığı namaza, yazar Abdullah Yıldız, Mehmet Nuri Yardım ve Hüseyin Akın katıldı.

YENİ ŞAFAK TEMSİLCİSİYDİ

Uzun yıllar Yeni Şafak’ın Erzurum temsilciliğini de yürüten Balcı’nın vefatı ile ilgili Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi tarafından başsağlığı mesajı yayınlandı. Şube Başkanı M.Hanefi İspirli yaptığı açıklamada; “Kültür-sanat faaliyeti yapan; adeta tek kişilik ordu gibi hizmet yürüttüğü alanlarda mücadele eden Balcı’nın erken vefatı hepimizi derinden üzmüştür. Erzurum’da birçok yazarın, şairin ilk kitaplarını yayınlayan, aynı zamanda TYB’nin kültürel faaliyetlerine fikri desteklerde bulunan değerli üyemize Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz” dedi.

  • Örnek bir eğitimciydi
  • Mahmut Balcı
  • 1963 yılında Kilis’te doğan Mahmut Balcı, 1982 yılında Kilis Lisesi’nden 1989 yılında da Erzurum İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında bir süre gazetecilik, editörlük ve radyoda eğitim kültür programları yaptı. Türkiye Yazarlar Birliği üyesi idi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının eğitim kültür komisyonlarında çalıştı. Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kuruluş sürecinde görev yaptı. 19. Milli Eğitim Şurası İstanbul çalıştayında görev aldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü strateji geliştirme bölümünde Değerler Eğitimi Koordinatörlüğü ve MEB ders kitaplarının yazımında görev aldı. Öncü Okul Yöneticiler Derneğinin kurucuları arasında yer aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri sahiplerini buldu
HAYAT
Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri sahiplerini buldu
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.