Hayat Mehmet Ali Erbilden 2 ay sonra güzel haber Çok net konuşuyor

Mehmet Ali Erbil'den 2 ay sonra güzel haber: Çok net konuşuyor

Evinin banyosunda düşerek ağır yaralanan ve 63 gündür yoğun bakımda olan Mehmet Ali Erbil'den iyi haber geldi. Erbil'in doktor kardeşi Yeşim Erbil, “Güzel haberi vereceğim için çok mutluyum. Ağabeyim hayati tehlikeyi atlattı. Yaşama tutundu. Bizimle çok net konuşuyor, minik lokmalarla sevdiği şeyleri yiyor” ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Mehmet Ali Erbilden 2 ay sonra güzel haber: Yaşama tutundu​
Mehmet Ali Erbil, yaklaşık 2 aydır yoğun bakımda tedavi görüyor.

Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu hakkında sosyal medya hesabından sık sık detaylı bilgiler veren kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil, ünlü şovmenin son durumuyla ilgili ilk açıklamayı SÖZCÜ'ye açıklama yaptı. Abisinin yavaş yavaş iyileşmeye başladığını belirten Erbil:

“Anlık olumlu ve olumsuz gelişmelerde özellikle bekleyip haber veriyordum sizlere. Abim yoğun bakımda hala ancak solunum cihazından ayrıldı. Boğazındaki aparat kapalı tutuluyor ve o güzel sesini duyuyoruz, bizimle çok net konuşuyor. Minik lokmalarla sevdiği şeyleri yiyor. Yaşama tutundu artık.

Yakında normal odaya çıkabilir

Daha önce hayati tehlikesi vardı ancak artık yok diyebilirim. İki aylık bu çok zorlu süreçte neler olduğunu tam olarak hatırlamıyor doğal olarak. Bu bence iyi bir şey. Başımıza bu tarz şeyler geldiğinde refleks olarak hayatta kalma içgüdüsü ile hareket ederiz, daha sonra olanları sorgularız. Uzun süre yatmaya bağlı gelişen kas güçsüzlüğü için de zamana ihtiyacı var. Bugünlere geldik bence hepsi hallolacak inşallah. Yakında normal odaya çıkabilir.

İyileşmek için zamana ihtiyacı var

Biz çok büyük badirelerden geçtiğimiz için bu gelişmeler karşısında çok mutluyuz ama daha iyileşme için zamana ihtiyaç var. Yani hemen ayağa kalktı eve taburcu oldu gibi bir durum söz konusu değil. Normal odaya çıkışı yakın zamanda olabilir. Bu ilerlemeleri yaşarken olumsuz bir olay yaşamamak için enfeksiyondan korumak gerekiyor. Yani ameliyat olan bir hastanın ziyarete gelinmesi gibi bir duruma doktorları müsaade etmeyecektir.

Kızılay'ın rekoru Esra Erol'da kırıldı: 500 bin lira toplandı
HAYAT
Kızılay'ın rekoru Esra Erol'da kırıldı: 500 bin lira toplandı

12 yaşındaki çocuğun ölümünde 'Mavi Balina' şüphesi
HAYAT
12 yaşındaki çocuğun ölümünde 'Mavi Balina' şüphesi

Mehmet Akif Ersoy Mısır Apartmanı'ndaki evinde vefat etmişti
HAYAT
Mehmet Akif Ersoy Mısır Apartmanı'ndaki evinde vefat etmişti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.