Hayat Misafirliğe geldi Müslüman oldu

Misafirliğe geldi Müslüman oldu

Hristiyan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelip büyüyen Olga Severinova, bir arkadaşının kendisine tebliğ etmesi üzerine İslam’ı araştırıp, kabul etmeye karar verdi. Gemlik ilçesine misafir olarak gelen Severinova, kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu ve Ayşe adını aldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Misafirliğe geldi Müslüman oldu
Gemlik ziyaretinin ardından Severinova Ukrayna’ya döndü.

İlk zamanlar arkadaşının hatırı için düşünse de sonradan gönüllü olarak kararını veren Severinova, bunu tescillemek için de arkadaşı ile beraber o anda bulunduğu Gemlik Müftülüğü’ne gitti.

Müslüman oldu

Gemlik İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’dan, İslam hakkında ayrıntılı bilgi alan Olga Severinova, kesin kararını vererek Müslüman oldu. İlçe müftüsüyle Rusça bilen bir tercüman aracılığıyla iletişim kuran Olga Severinova, Dr. Mehmet Reşat Şavlı nezaretinde kelime-i şehadet getirdi.

Kendisine gösterilen ilgi ve saygıdan dolayı sevinci ve mutluluğu gözlerinden okunan Severinova’ya Müslüman olduktan sonra müftülük tarafından Ayşe adı verildi. Çok mutlu olduğunu dile getiren Ayşe Severinova’ya ilçe müftüsü tarafından Kur’an-ı Kerim, peygamberimizin hayatı ve İslam İlmihali hediye edildi. Gemlik ziyaretinin ardından Severinova Ukrayna’ya döndü.

24 Aralık Pazartesi reyting sonuçları: Çukur liderliği kaptırmadı
HAYAT
24 Aralık Pazartesi reyting sonuçları: Çukur liderliği kaptırmadı

Murat Yıldırım yarışmacının gözlüğünü fark edince ne diyeceğini şaşırdı
HAYAT
Murat Yıldırım yarışmacının gözlüğünü fark edince ne diyeceğini şaşırdı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.