|

Orhan Gencebay'dan Arif Sağ’a zeytin dalı

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) toplantısında konuşan Orhan Gencebay, son günlerde karşı karşıya geldiği Arif Sağ’a zeytin dalı uzattı: "Arif Sağ kardeşim gibi sevdiğim, 50 yıllık dostum" dedi.

Yeni Şafak
11:29 - 2/03/2018 Cuma
Güncelleme: 11:41 - 2/03/2018 Cuma
Diğer
Orhan Gencebay, sistemi düzeltmek istediğini belirtti.
Orhan Gencebay, sistemi düzeltmek istediğini belirtti.

Geçtiğimiz günler de Etiler'deki ofisinde düzenlenen basın toplantısında istifa gerekçelerini açıklayan Gencebay, MESAM'da son dönemde yaşananlarla ilgili bir açıklama zorunluluğu doğduğunu belirtti.

"Arif Sağ, yarım asırdan fazladır dostumdu. Fakat bu dostluk artık maalesef bitmiştir. Son zamanlarda, basına verdiği demeçlerde şahsıma hakaret eden, son derece saygısız ve gerçek dışı, saçma sapan, art niyetle verdiği bilgilerden dolayı bu dostluğu kendisi bitirmiştir. Kendisine sağlıklar diliyorum" demişti.

Sistemin düzeltilmesi isteniyor

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM) 18 Mart’ta gerçekleşecek genel kurul toplantısı öncesi aralarında Orhan Gencebay, Selami Şahin, Fuat Güner ve Ercan Saatçi gibi isimlerin yer aldığı muhalif üyeler, Günay Restaurant’ta düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Habertürk'ün haberine göre, hasta olduğu halde toplantıya katılarak konuşma yapan Orhan Gencebay, Arif Sağ’a zeytin dalı uzattı. Usta sanatçı, "Arif Sağ benim kardeşim gibi sevdiğim, 50 yıllık bir dostum. Sanki bu işin ucunda bir tarafta ben, bir tarafta Arif varmış gibi yaklaşım oluyor. Burada söz konusu olan MESAM’dır, benimle bir alakası yok. Sadece sistemi düzeltmek istiyorum" dedi.

#MASEM
#Orhan Gencebay
6 yıl önce