|

Paris’te "James Bond" sergisi açıldı

Fransa'nın başkenti Paris, James Bond filmlerinde kullanılan objelerin sergilendiği ilginç bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Yeni Şafak
09:25 - 18/04/2016 Pazartesi
Güncelleme: 09:27 - 18/04/2016 Pazartesi
AA

Başkentteki Villet sergi salonlarında 4 Eylül'e kadar açık kalacak sergide, filmlerde kullanılan otomobiller, silahlar, kostümler ve film setlerinde çekilen fotoğraflar da dahil olmak üzere 500'e yakın obje görücüye çıktı.Sergi, James Bond filmlerinin beyaz perdede gösterime girmesinin 50. yıl dönümü dolayısıyla düzenleniyor.

İngiliz yazar Ian Fleming'in ilk kez 1953 yılında kaleme aldığı ve İngiliz gizli servisi elemanı "007" kod adlı James Bond'un serüvenlerini anlattığı "Casino Royal" isimli romanı büyük beğeni toplayınca daha sonra bu eser beyaz perdeye aktarılmıştı.İlk kez "Dr. No" filmiyle 1962 yılında sinemaseverlerle buluşan James Bond filmlerin sonuncusu "Spectre" ise geçen yıl vizyona girmişti.

Sean Conery, Roger Moore, Timoty Dalton, Pierce Brosman ve son olarak Daniel Craig, James Bond filmlerinde rol alan ünlü oyuncular arasında yer alıyor.Aralarına Türkiye de olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde şu ana kadar 24 James Bond filmi çekildi.

#007 James Bond
#Bond sergisi
#Fransa
8 yıl önce