Hayat Prof Dr Fuat Sezginin adı vapura verildi

​Prof. Dr. Fuat Sezgin'in adı vapura verildi

Prof. Dr. Fuat Sezgin'in adı vapura verildi

İBB Meclisi, Şehir Hatları'na ait 'Caddebostan' isimli yolcu vapurunun adının 'Prof. Dr. Fuat Sezgin' olarak değiştirilmesine karar verdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

İBB'ye devredilen ve Marmara Denizi'nde yolcu taşıyan "Caddebostan" isimli vapurun isim değişikliğini talep eden teklif, Hukuk-Kültür ve Sanat ile Ulaşım ve Trafik Komisyonlarının müşterek raporuyla Meclis'e sevk edildi. Rapor, Saraçhane'deki binada gerçekleşen İBB Meclis toplantısında, ele alındı.

Yapılan oylamada, "Caddebostan" isimli yolcu vapurunun adının "Prof. Dr. Fuat Sezgin" olarak değiştirilmesine karar verildi.

Prof. Dr. Fuat Sezgin, 30 Haziran 2018'de hayatını kaybetti.

Prof. Dr. Fuat Sezgin kütüphanesi açıldı
HAYAT
Prof. Dr. Fuat Sezgin kütüphanesi açıldı

Bilim tarihine adanmış bir ömür: Prof.  Dr.  Fuat Sezgin
OYNAT 09:01
Bilim tarihine adanmış bir ömür: Prof. Dr. Fuat Sezgin
Tarihin tozlu sayfaları arasında unutulmaya yüz tutan gerçekleri açığa çıkarmaya bütün bir ömrünü adayan Prof. Dr. Fuat Sezgin, geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrıldı. Bilim tarihinin bilinmeyenlerine ışık tutan Prof. Sezgin, 1960 senesinde ülkemizde gerçekleşen darbe yüzünden Almanya'ya gitti. Alman Hükümetinin baskılarına ve yaşadığı zorluklara rağmen çalışmayı hiçbir zaman bırakmayan Prof. Dr. Fuat Sezgin'in hayatını ele aldık.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.