Hayat Saraybosna beyaza büründü

Saraybosna beyaza büründü

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Nisan ayının son günlerinde etkili kar yağışı görenleri şaşırttı. Sıcaklığın bir dereceye kadar düştüğü Saraybosna'da yetkililer dağlarda kar kalınlığının 10 ile 15 santimetre arasında değiştiğini söyledi.

Haber Merkezi AA
Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, nisan ayının son günlerinde etkili kar yağışı görenleri şaşırttı. Başkentte, sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kısa sürede tüm şehri etkisi altına aldı. Hava sıcaklığının bir dereceye kadar düştüğü Saraybosna, yağan karla beyaza büründü.

Bosna Hersek Federasyonu Meteoroloji Birliği görevlilerinden Zeljko Majstorovic, yaptığı açıklamada, yurdu etkisi altına alan soğuk hava dalgasının önümüzdeki günlerde devam edeceğini belirterek, kar yağışının gün içerisinde etkisini azaltacağını söyledi. Bosna Hersek'in yüksek kesimlerinde hava sıcaklığının eksi 2 derece olduğunu ifade eden Majstorovic, dağlarda kar kalınlığının 10 ila 15 santimetre değiştiğini kaydetti.

Yetkililer Saraybosna'yı beyaza bürüyen kar yağışının gün içerisinde etkisini azaltacağını söyledi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.