Hayat Seray Gözler Türkiye bizim hayatımız

Seray Gözler: Türkiye bizim hayatımız

TRT 1'in ilgiyle izlenen, ‘Elimi Bırakma’ dizisinin, sabırlı, yardımsever, ailesine bağlı, olayları sevgiyle çözen babaannesi Feride Çelen’i canlandıran usta oyuncu Seray Gözler, “Türkiye bizim hayatımız, vatanımız. Biz büyük bir aileyiz. Bunu unutmamak gerekir” dedi.

Haber Merkezi Diğer
Seray Gözler
Seray Gözler

Süper Baba, Yabancı Damat, Hayat Şarkısı gibi önemli yapımlarda rol alan usta oyuncu şimdilerde Elimi Bırakma dizisi ile karşımıza çıkıyor. Evin büyüğünü canlandıran Gözler, Anılarımı ve tecrübelerini bir kitaba dönüştürmek ve sahnede türkü potporisi yapmak istiyor. Oyunculukta yetenek kadar eğitimin de önemli olduğunu vurgulayan Gözler, merakla takip edilen Elimi Bırakma dizisinde insanlara şu mesajı vermek istediklerini söyledi: “Aile ve eğitim... Ülkene sahip çık, değerlerine sahip çık, ailene ve aşkına sahip çık. Kötülüklere tutsak olma diyoruz. Aile, benim için de çok önemli. Ben de evliyim bir çocuğum var. Ne olursa olsun başınıza ne gelirse gelsin, en son sığınacağın yer ailenizdir.”

Star gazetesinin haberine göre “Ülkemizin birliği ve beraberliği için bir arada olmak zorundayız. Dizimizde de bu konularla ilgili mesajlarımız olacak. Herkes bu ülkenin bir evladı olarak sorumlu bence. Biz büyük bir aileyiz. Başka bir bayrağımız var mı? Türkiye bizim hayatımız vatanımız. Bunu unutmamak gerekir, değerlerimizi korumak gerekir.” dedi.

Seray Gözler kimdir?

Seray Gözler Yeniay, 27 Eylül 1961 tarihinde, Adana'da doğdur. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan Gözler, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Süper Baba'da oynadığı Şule, Yabancı Damat'ta oynadığı Hayriye ve Zoraki Koca'daki Sevim Abla rolleriyle tanınan usta oyuncu 2002 yılında Kaktüs Çiçeği'ndeki rolü ile Afife Jale Tiyatro Ödülü'nü (En İyi Komedi Kadın Sanatçısı) ve 2011 yılında İki Çarpı İki oyunundaki rolü ile İsmet Küntay Tiyatro Ödülü'nü (En iyi Kadın Sanatçı) kazandı.

İstanbul Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü oyuncusu olan sanatçı, çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol alıyor. Devlet tiyatrosu sanatçısı Saydam Yeniay ile evli olan sanatçının Ege isminde bir erkek çocuğu var.

İstanbul Kitaplığı dijitalleşiyor
HAYAT
İstanbul Kitaplığı dijitalleşiyor

15 yıllık su hasreti sona erdi
HAYAT
15 yıllık su hasreti sona erdi

Avustralya’dan kahraman Türk'e ödül
HAYAT
Avustralya’dan kahraman Türk'e ödül
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.