Hayat Şimdi okullu olduk sınıfları doldurduk

​Şimdi okullu olduk sınıfları doldurduk

Şimdi okullu olduk sınıfları doldurduk

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde okuma yazma kursuna katılan 60 yaş üzeri 8 kadın, çocukken giymeyi çok istedikleri siyah önlük beyaz yakalıkla kurslara gidiyor. Kursiyerlerden 8 çocuk sahibi 84 yaşındaki Kadriye Bulut, küçükken kardeşlerine baktığı için kursa gidemediğini ve hayali gerçekleştiği için çok mutlu olduğunu anlattı.

Haber Merkezi AA
Siyah önlük beyaz yakalıkla okuma yazma kursuna geliyorlar.
Siyah önlük beyaz yakalıkla okuma yazma kursuna geliyorlar.

19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi tarafından Çepinler Mahallesi’nde açılan okuma yazma kursuna katılan, yaşları 60 ile 84 arasında değişen 8 kursiyer, özel olarak diktirdikleri siyah önlükleri ve beyaz yakalıkları ile çocukken yaşayamadıkları öğrenciliğin tadını çıkarıyor.

Kursiyerlerden 27 torun 8 çocuk sahibi Kadriye Bulut (84), okuma isteğinin içinde her zaman olduğunu ancak imkân bulamadığını söyledi. “Çocukken kardeşime baktığım için okula gidemedim. Önlük giymek, okuma yazma öğrenmek içimde bir özlemdi” diyen Bulut, şimdi geç de olsa okuma yazma kursuna başladığı için çok mutlu olduğunu anlattı. Kursiyerlerden Nermin Kurt (65) ise çocukken giyemedikleri önlüğü şimdi giyebildikleri için heyecanlı olduklarını ifade etti.

Torunları çok yakıştırdı

Kurt, “Torunlarım beni görünce ‘çok yakışmış, çok güzel olmuş’ dediler” diye konuştu. Kursiyerlerden Hasine Bulut (60) da okuma yazmaya başlayınca askerde olan oğluna mektup yazacağını söyledi. Üç çocuk ve 5 torunu olan Seyide Kurt (60) da okuma yazma seferberliğini başlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a teşekkür etti. Torunlarının okuma yazma kursuna gittiği için çok sevindiğini belirten Kurt, kurs bitince önlük ile çektireceği fotoğrafı evinin duvarına asacağını belirtti.

Okuma-yazma bilmeyen kalmayacak
GÜNDEM
Okuma-yazma bilmeyen kalmayacak

2 yaşında okuma yazma öğrendi, 8 yaşında ilkokulu bitirdi
OYNAT 01:46
2 yaşında okuma yazma öğrendi, 8 yaşında ilkokulu bitirdi
İzmir'in Göztepe ilçesinde yaşayan 8 yaşındaki Muhammed Hakan Nayiş, başarısıyla herkesi şaşırttı. 2 yaşında okuma yazma öğrenen, oturmadan yürümeye başlayan Muhammed, öğrencisi olduğu Misak-ı Milli Ortaokulu'nda üstün başarısı sebebiyle kendisinden yaşça büyük öğrencilerle eğitim görüyor.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.