HayatSkyroad 1 yaşında

Skyroad 1 yaşında

"Yaşarken gez, gezerken yaşa!" sloganıyla yayın hayatına devam eden Skyroad Dergisi birinci yılını kutluyor. 2015 Kasım ayından bu yana seyahat ve kültür rehberliği yapan Skyroad, okuyucularına dünyanın ve Türkiye'nin dört bir yanından ilgi çeken manzaralar sunmaya devam ediyor.

Haber MerkeziSkyroad
Gezi ve kültür dergisi Skyroad, birinci yaşını kutluyor.
Gezi ve kültür dergisi Skyroad, birinci yaşını kutluyor.
Gezi ve kültür dergisi olan Skyroad, 13. sayısıyla birinci yılını geride bıraktı. Tarih, kültür, coğrafya ve insan münasebetini araştırmayı hedefleyen dergi, şimdiye kadar çıkardığı dikkat çeken sayıları ile geziseverlerden tam not aldı. İlk sayısını İstanbul temasıyla çıkaran Skyroad, her mevsimin güzelliğini dünyanın çeşitli yerlerinden okuyucularına anlatarak alternatif tatil seçenekleri sunmaya devam etti.

Skyroad, değerli sanatçılar; Lara Fabian, Gökhan Kırdar, Uğur Yücel, Onur Tuna, Melihat Gülses, Şevket Çoruh, Işıl Yücesoy'la gerçekleştirdiği röportajlarla da sanat dünyasına ışık tuttu.

Yeni sayısında İtalya'dan Karadeniz'in çılgın buluşuna kadar farklı mekanlardan ilginç haberler vermeye devam eden dergi, 'dünyanın en tatlı müzeleri' haberiyle okuyucuların iştahını kabartıyor. Son zamanlarda geçirdiği sağlık sorunları sebebiyle sevenlerini üzen Harun Kolçak röportajı da Skyroad'ın yeni sayısında yerini alıyor.

  1. Derginin Genel Yayın Yönetmeni Göksan Göktaş Skyroad'ın yeni yaşını şu cümlelerle kutladı;
  2. Gittiğimiz, gördüğümüz yerlerden, size 'tadımlık' bilgiler vermekten daha yüksek hedeflerimiz var. Tarih, kültür, coğrafya ve insan münasebetini araştırmak, 'bizim gezegen'in bilinmeyenlerini ortaya çıkarmak, kopya ezberleri bozmak niyetindeyiz. Şarkıdaki gibi; 'bu dünya bizim memleket!' Ve bu koca memleketi, sadece 'nerede ne yenir, nerede ne içilir'in dışında tanımaya, anlamaya, kodlarını çözmeye ihtiyacımız var. Dünyayı tanımak kendimizi tanımaktan, kendimizi tanımak da dünyayı tanımaktan geçiyor…” Yola çıkarken böyle demişiz siz yol arkadaşlarımıza, bu sözü vermişiz… Aradan tam bir yıl geçmiş. Derginiz Skyroad verdiği söz istikametinde bir yaşını kutluyor! “Yaşarken gez, gezerken yaşa” mottosuyla yola çıkarken hayatın her alanına, her rengine dokunmayı hedeflemiştik. Seyahatten insan hikâyelerine, kültür sanattan mutfak kültürüne… Geriye baktığımızda gururla ve sevinçle rotamızdan şaşmadığımızı görüyoruz. Yolumuza, “gezerken yaşayarak, yaşarken gezerek” devam ediyoruz. Yazarlarımıza, siz okurlarımıza ve bize destek veren herkese teşekkürü borç biliriz. Hep birlikte, nice yıllara!

Türkiye'nin Maldivleri turistlerini bekliyor
HAYAT
Türkiye'nin Maldivleri turistlerini bekliyor
Doğa tutkunlarının adresi "Yedigöller"
HAYAT
Doğa tutkunlarının adresi "Yedigöller"
Aladağlar'da fotoğraf şöleni
HAYAT
Aladağlar'da fotoğraf şöleni


ÖNERİLEN VİDEOLAR
Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Yaralı Yüz: Franck Ribery
2 yaşında geçirdiği ve hayatı boyunca yüzünde izini taşıyacağı kaza, 23 yaşında Müslüman oluşu... Bilinmeyen yönleriyle Fransız yıldız Ribery'nin hayatındaki dönüm noktaları...


Filistinli Emel artık özgür...
İsrail'in hapse attığı 17 yaşındaki Filistinli Emel'in 1,5 yıllık hapis cezasının ardından özgürlüğe ve ailesine kavuştuğu o anlar…
"Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti var!"
43. Muhtarlar Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden tüm dünyaya mesaj verdi.
Muhalifler 20 Esed askerini esir aldı
Türkiye, İran ve Rusya'nın girişimiyle ilan edilen 'çatışmasızlık' bölgelerinden İdlib'de yoğun çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler, çatışmalar sırasında Esed rejimi saflarındaki 20 Şii milisi esir aldı.
İsrail zulmünün kurbanı: 15 yaşındaki Muhammed
İsrail askerlerinin başından yaraladığı Filistinli Muhammed Tamimi, yaşadıklarını anlattı. 6 saat ameliyatta kalan Tamimi, 6 ay boyu okula gidemeyecek. Muhammed Tamimi, Filistin direnişinin sembollerinden Ahed'in kuzeni...


İzinsiz aldıkları ekmeklerin parasını bırakıp helallik istediler
Bilecik'te, bir bakkalın dolabından izinsiz ekmek alan öğrencilerin daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istemeleri, iş yeri sahibine duygulu anlar yaşattı.
Bunu Gördünüz Mü? Rüzgara karşı paslaşan çılgın genç
Kayserispor'un hocası Sumudica, rüzgarla paslaşan çılgın genç ve çok daha fazlası Tuğçe'nin sunumuyla Bunu Gördünüz Mü?'de...
Oğlunun katilini affeden anne herkesi ağlattı
Suliman Abdu'l Mutakallim isimli genç, sadece 60 dolar için öldürüldü. ABD'de yaşanan olay sonrası Suliman'ın annesi, katili affettiğini açıkladı. Yüreği yanan bir annenin duygulandıran konuşmasında söyledikleri, mahkemedekileri de ağlattı…
Venezuela zor durumda
Ekonomik krizden dolayı halkın temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı Venezuela'da yağma olayları başladı.