|
Hayat

Sosyal medya fenomeni kedi Yeşim öldü

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir kasaptan et istediği anların yer aldığı videoyla ünlenen kedi "Yeşim" öldü. Kasap İkram Korkmazer, "Üzgünüm elimden gelen her şeyi yaptım ama kaybettim, söyleyecek bir şey bulamıyorum" dedi.

Yeni Şafak
Yeni Şafak
09:51 . 27/01/2019 Pazar
AA
Yeşim'in kasapta çekilen o görüntüsü

Yeşim'in kasapta çekilen o görüntüsü

Turgutlu'daki kasaba her gün giderek müşteri gibi sırasını bekleyen, iş yeri sahibi İkram Korkmazer'den et isteyen "Yeşim" adlı sokak kedisi, bir müşterinin çektiği videoyu sosyal medyada paylaşmasıyla herkes tarafından tanındı.

Videonun yurt dışında da yayınlanmasıyla yaklaşık 3 milyar kez izlenen ve bir anda sosyal medya fenomeni olan kedi "Yeşim", bu hafta başında her zaman et istemek için gittiği kasap dükkanına bitkin bir şekilde geldi.  • Bitkin durumdaki kediyi hemen Turgutlu'da bir veterinere götüren kasap İkram Korkmazer, buradaki müdahalenin ardından "Yeşim"i Manisa kent merkezindeki bir veteriner kliniğine getirdi. Burada 3 gün yoğun bakımda kalan Yeşim, müdahalelere rağmen öldü.
"Yeşim" ile arasında özel bir diyalog olduğunu belirten Korkmazer, şöyle konuştu:
  • "Aramızdaki diyalog nedeniyle bütün dünya onu tanıdı. Sanki konuşuyordu benimle. Ben ne söylersem yanıt veriyordu. Benim için bir insandan farkı yoktu. Diyaloğumuzu gören herkes hayran kalıyordu. Sokak kedisiydi, son 3-4 gündür kayıptı, önceki gün iş yerime geldi. Bayılmak üzereydi, durumunu fark ettim ve apar topar Turgutlu'daki bir veterinere ardından Manisa'ya götürdüm. Serum verdiler, iğne yaptılar ama kurtaramadılar. Veterinerlerin söylediğine göre aşırı yağmurlu olan şu günlerde bir yerde kapalı kalmış dışarı çıkamamış herhalde ve enfeksiyon kapmış. Üzgünüm elimden gelen her şeyi yaptım ama kaybettim, söyleyecek bir şey bulamıyorum."

Hipotermi geçirmiş enfeksiyon kapmış

Veteriner hekim Ayşegül Özkuran da hayvanın kendilerine geldiğinde durumunun oldukça kötü olduğunu, uzun süre susuz kaldığını ve hipotermi geçirdiğini ifade etti.

Hemen tedaviye başladıklarını anlatan Özkuran, "Gerekli müdahaleleri yaptık, vücut sıcaklığını normale getirmeye çalıştık. Susuzluğu çok yüksekti, ne kadar takviye yapsak da yeterli olmadı. Aynı zamanda hayvan ağır bir enfeksiyon geçiriyordu. Bu yüzden maalesef kurtaramadık. Havalar da soğuk gittiği için kedilerin bu havalarda dirençleri düşüyor. Dirençleri düştüğü için bulaşıcı hastalıklara daha açık hale geliyorlar. Yeşim'i maalesef bu yüzden kurtaramadık." dedi.


#kasap
#Kedi Yeşim
#Turgutlu
4 yıl önce
default-profile-img
Sosyal medya fenomeni kedi Yeşim öldü
Giresun'da korkunç olay: Yaşlı çift evde ölü bulundu
Şenol Güneş: Bir şey söylemem doğru değil
Pirlo: Borini'nin kalmasını isterim
Netanyahu BM için Yunanistan'a sığındı: Oylamalarda destek verin
Togg'un ön sipariş yöntemleri belirlendi