Hayat Taksim Sanat ilk sergisine hazır

Taksim Sanat ilk sergisine hazır

On üç sanatçının ses ve ışık enstalasyonlarından oluşan “Boşlukta Mevcut” sergisi, 6 Eylül’de ziyaretçilere kapısını açacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Taksim Sanat ilk sergisine hazır
“Boşlukta Mevcut” sergisi

On üç sanatçının ses ve ışık enstalasyonlarından oluşan “Boşlukta Mevcut” sergisi, 6 Eylül’de ziyaretçilere kapısını açacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İBB Kültür A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen sergi, simsiyah bir boşluğun içinde vücut bulan sese, ışığa ve kente odaklanıyor. Küratörlüğünü Derya Yücel’in yaptığı sergi, mekânsızlığı hem içerik hem form bağlamında bir deney alanı olarak ele alıyor.

Sergi; Ali M. Demirel, Ardan Özmenoğlu, Aytaç Aybak, Büşra Tunç, Candaş Şişman, Çağrı Saray, Çınar Eslek, Fırat Engin, Murat Germen, Ramazan Can, Seda Boy, Vahap Avşar ve Volkan Kızıltunç’un ses ve ışık enstalas-yonlarından oluşuyor. Boşlukta Mevcut, 28 Eylül’e kadar Taksim metrosunun -1. katında görülebilir.

Türk resminin büyük ustası
HAYAT
Türk resminin büyük ustası

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.