Hayat Tam aşılanmış yabancıların umre tarihi belli oldu

Tam aşılanmış yabancıların umre tarihi belli oldu

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, Kovid-19’a karşı tam aşılanmış yabancı ziyaretçilerin umre ziyareti yapabileceği tarihi açıkladı. Öte yandan yetkililer, yurt dışından gelenlerin umre yapabilmeleri için en önemli şartların en az 18 yaşında olmaları ve Gıda ve İlaç Kurumu tarafından onaylanmış 4 Kovid-19 aşısından birini yaptırması gerektiğini duyurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Tam aşılanmış yabancıların umre tarihi belli oldu
Kâbe

Suudi Arabistan yurt dışından ilk umre ziyaretçilerini 9 Ağustos’ta kabul ediyor.

Tam aşılanmış yabancılar 9 Ağustos’tan itibaren umre ziyareti yapabilecek

Hac ve Umre Bakanlığı Sözcüsü Hisham Saeed yaptığı açıklamada, Kovid-19’a karşı tam aşılanmış yabancı ziyaretçilerin 9 Ağustos’tan itibaren umre ziyareti yapabileceğini ifade etti.

Dün itibarı ile umre vizesi, konaklama ve barınma gibi işlemlerin başladığını aktaran Saeed, yurt dışından gelenlerin umre yapabilmeleri için en önemli şartların en az 18 yaşında olmaları ve Gıda ve İlaç Kurumu tarafından onaylanmış 4 Kovid-19 aşısından birini yaptırması olduğunu açıkladı.

Suudi Arabistan'ın onay verdiği aşılar

Suudi Arabistan, salgınla mücadele kapsamında şu ana kadar Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Moderna aşılarının kullanımına onay verdi.

Suudi Arabistan, hac ziyaretlerinin sona ermesinin ardından geçtiğimiz günlerde ülkede ikamet eden vatandaşlar için umre sezonunun başladığını açıklamıştı.

Suudi Arabistan: Hac mevsiminde şu ana kadar Kovid-19 vakasına rastlanmadı
HAYAT
Suudi Arabistan: Hac mevsiminde şu ana kadar Kovid-19 vakasına rastlanmadı

Suudi Arabistan duyurdu: Bugün itibarıyla umre sezonu başladı
DÜNYA
Suudi Arabistan duyurdu: Bugün itibarıyla umre sezonu başladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.