HayatTekirdağ tatilcileri bekliyor

Tekirdağ tatilcileri bekliyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak "Darbe girişimi nedeniyle olumsuz etkilenen Tekirdağ'daki tatil bölgelerinde, kamu çalışanlarının izinlerinin iptalini içeren genelgenin yürürlükten kaldırılması ile yeniden yoğunluğun artmasını bekliyoruz" diyerek turistlere çağrı yaptı.

Haber MerkeziAA
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından yayımlanan, kamu çalışanlarının izinlerinin iptalini içeren genelgenin yürürlükten kaldırılması ile Tekirdağ'da turizmciler, geniş sahil şeridi ve plajlarıyla tatilcileri beklemeye başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kamu çalışanlarının izinlerinin iptalinin kaldırılması dolayısıyla iç turizmde yaşanacak hareketliliğin Tekirdağ'ı da olumlu etkilemesini umut ettiklerini söyledi.

Yoğun ilgi bekleniyor

Darbe girişiminin, ülke genelinde olduğu gibi Tekirdağ'da da turizmi olumsuz etkilediğini belirten Albayrak, "Darbe girişimi nedeniyle olumsuz etkilenen Tekirdağ'daki tatil bölgelerinde, kamu çalışanlarının izinlerinin iptalini içeren genelgenin yürürlükten kaldırılması ile yeniden yoğunluğun artmasını bekliyoruz." dedi.

Özellikle, yakınlığı nedeniyle İstanbullu tatilcileri Kumbağ, Barbaros, Kastro, Alkaya, Şarköy plajlarına beklediklerini dile getiren Albayrak, şunları kaydetti:

"İstanbul'dan geldiğiniz zaman Marmaraereğlisi ilçesinde deniz kum ve güneşle buluşuyorsunuz. Ayrıca buradaki tarihi doku ile geçmişe yolculuk yapabiliyorsunuz. Kent merkezimizdeki Barbaros ve Kumbağ mahallelerinde de plajlarımız tatilciler için farklı bir güzelliğe sahip. Şehrimizin bilinen en önemli tatil yöresinden Şarköy, ilçemizde mavi bayrak almış tek yerimiz. Ben vatandaşlarımızı Marmaraereğlisi, Süleymanpaşa ve Şarköy'e davet ediyorum."Fotoğrafçılar Apollo Kelebeği’nin peşine düştü
Şehir Rehberi
McGurk telaşta
Dünya

McGurk telaşta

Zeytin Dalı Harekatı’nın ardından birçok Batılı ülke temsilcisi, Haseke’de PKK elebaşlarını ziyaret ediyor. ABD’nin Suriye’deki katliamlarından sorumlu isim Brett McGurk ise Abu Dabi’de BAE, İsrail ve S. Arabistanheyetleriyle görüştü. McGurk’ün ana gündemi TSK’nın Afrin sonrası muhtemel Münbiç ve Tel Abyad harekatları.
MHP: Milli mutabakatın oyu yüzde 65
Gündem

MHP: Milli mutabakatın oyu yüzde 65

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Milli mutabakatın bugün Türkiye'deki oyu yüzde 65'tir. Dolayısıyla bugün, milletimizin birliğine kast edenlerle omuz omuza olanların seçimlerde hüsrana uğrayacağını görmüş bulunmaktayız" dedi.
Mersin İdmanyurdu küme düştü
Spor

Mersin İdmanyurdu küme düştü

Mersin İdmanyurdu, Tokatspor karşısında aldığı mağlubiyetin ardından 2. Lig'de bitime 11 hafta kala kümeden düşmeyi garantiledi.
'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak
Hayat

'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak

Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Memati" karakteriyle tanıtan Gürkan Uygun, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosuna katıldı. Dizi için imajını değiştiren Gürkan Uygun'u görenler şaşırdı.
Osmanlı erkek nufüsunu saydı
Hayat

Osmanlı erkek nufüsunu saydı

Milyonlarca Türk vatandaşı soylarının nereye dayandığını öğrenmek için e-devlet sistemine girdi. Sonuçlar ise tam bir fiyaskoydu. 1830'ların öncesinin yer almadığı kayıtlarda sadece 1900'lü yıllardan sonra vefat eden yakınlarımıza ait bilgiler var. Osmanlı Arşivleri Daire Başkanı Önder Bayır ise "Bizde de 1830'lardan öncesi yok o kayıtlarda da sadece erkekler ve gayrimüslüm var" diyor.