Hayat TRT World Emmy ödüllerinde ilk kez aday oldu

TRT World Emmy ödülleri adayı

TRT World Emmy ödüllerinde ilk kez aday oldu

TRT World, Ortadoğu'da açığa çıkan insanlık dışı organ ticaretini gözler önüne seren 'Sessiz Ölüm' adlı belgeselle, Emmy'de 'Güncel Haber Programı' kategorisinde ödüle aday gösterildi.

Haber Merkezi AA
Türkiye'nin ilk İngilizce yayın yapan haber kanalı TRT World
Türkiye'nin ilk İngilizce yayın yapan haber kanalı TRT World

Türkiye'nin ilk İngilizce yayın yapan haber kanalı TRT World, televizyon dünyasının Oscar'ı olarak bilinen Emmy ödüllerinde ilk kez aday oldu.

TRT World'ten yapılan açıklamaya göre, kanalın ödüllü belgesel serisi Off the Grid'in geçen yıl yayınlanan ve Ortadoğu'da açığa çıkan insanlık dışı organ ticaretini gözler önüne seren "Sessiz Ölüm" adlı bölümü, bu yılki Emmy'de "Güncel Haber Programı" kategorisinde ödüle aday gösterildi.

Kanal, bu kategoride dünyanın en prestijli haber kanalları tarafından yayınlanan 7 farklı yapımla ödül için yarışacak.

Ödül, 1 Ekim'de New York'ta sahibini bulacak.

"Sessiz Ölüm" belgeseli, geçen haziran ayında da İtalya'da düzenlenen Uluslararası Araştırmacı Gazetecilik Ödülünü kazanmıştı. Belgeselde, ailelerine bir lokma ekmek götürme umuduyla organlarını satan mültecilerin yaşadıkları zor durum, hem mağdurların hem de insan tüccarlarının ağzından anlatılıyor.

TRT World, daha önce de TSK'nın Suriye'de terör örgütü DEAŞ'tan temizlediği bölgedeki yaşamı belgeselleştirmiş ve Dubai'de düzenlenen BroadcastPro Ortadoğu Ödülleri töreninde ''En İyi Yapım'' ödülüne layık görülmüştü.

TRT World muhabiri, İsrail'in Türkiye Büyükelçisi'ni rezil etti
OYNAT 02:13
TRT World muhabiri, İsrail'in Türkiye Büyükelçisi'ni rezil etti
TRT World yayınına katılan İsrail'in Türkiye Büyükelçisi Eitha Naeh, sunucunun sorduğu sorular karşısında neye uğradığını şaşırıyor.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.