Hayat Tünelde ilginç görüntü Ayılar bastı

Tünelde ilginç görüntü: Ayılar bastı

Gümüşhane’de son zamanlarda yiyecek ihtiyacını gidermek için kent merkezine kadar inen ayıların sayısı günden güne artmaya başladı. Kent merkezinde de görülmeye başlanan ayılar yine tüneli kullanırken görüntülendi. 2 ayının tüneldeki görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Tünelde ilginç görüntü: Ayılar bastı
Tünelde ilginç görüntü: Ayılar bastı

Yaban hayatının en ihtişamlı ve akıllı hayvanlarından birisi olan ayı bir kez daha vatandaşların kamerasına oldukça işlek bir yol olan Gümüşhane-Trabzon karayolundaki tünellerden birinde yakalandı.
Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane-Trabzon karayolunda kestirme olsun diye Mescitli Tünelini kullanan ayı bu sefer arkadaşıyla geldi. Tünel içerisinde görüntülenen 2 ayı tünelin sonuna ulaşmak için var güçleriyle koşarken o anlar tüneli kullanan bir araç sürücüsünün kamerasına yansıdı.

İHA


Ayılara ‘deli oğlan’ diye seslenen sürücü videoda, “Ayılar tüneli bastı, bunlar yavru, annelerinizi nerede bıraktınız" diyerek ayıların arkasından yavaşça ilerledi.

Gümüşhane'de yolunu şaşıran ayı girdiği tüneli koşarak geçti
OYNAT 00:33
Gümüşhane'de yolunu şaşıran ayı girdiği tüneli koşarak geçti
Trabzon-Gümüşhane karayolu üzerindeki tünele giren ayı, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. O anları görüntüleyen vatandaş, 'İlk başta ne olduğunu anlamadık. O esnada telefon elimdeydi. Ayı olduğunu anlayınca kamerayı açarak 40 saniyelik görüntü çektim. Ayıyı ürkütmemek için biraz yavaşladık. Kontrollü bir şekilde ayı tünelden çıktı.' dedi.

Öte yandan Gümüşhane’nin Eskibağlar mahallesinde yiyecek bulmak için bahçelere giren ve kent merkezine inen bir ayı da yine vatandaş kamerasına yakalandı. Kentin içerisine kadar inen ayılar vatandaşları tedirgin ederken, görüntülerdeki ayı belirli bir süre yol üzerinde gezdikten sonra Harşit Çayı’na giderek gözden kayboldu.

Vatandaşlar bu halde buldu: Ayının sarhoş gibi halleri gülümsetti
GÜNDEM
Vatandaşlar bu halde buldu: Ayının sarhoş gibi halleri gülümsetti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.