Hayat Türkiyeyifenomenlertanıtacak

Türkiye’yi fenomenler tanıtacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin tanıtımda bloggerlardan ve turizm alanında önemli sayıda takipçisi bulunan Instagram kullanıcılarından yararlanacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye’yi
fenomenler
tanıtacak
Türkiye, “Avrupa’da gelire odaklı turizm pazarlaması” hedefi kapsamında yılın ilk etkinliğini, Hollanda’daki Utrecht Turizm Fuarı’na katılarak gerçekleştirdi.

2023 turizm hedeflerini, “70 milyon turist, 70 milyar dolar” olarak güncelleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019’a “nitelikli turist sayısı ile turizm pazarlarını arttırma” amacıyla girdi.

DİJİTAL İMKANLAR SEFERBER EDİLECEK

Türkiye, “Avrupa’da gelire odaklı turizm pazarlaması” hedefi kapsamında yılın ilk etkinliğini, Hollanda’daki Utrecht Turizm Fuarı’na katılarak gerçekleştirdi. Turizm sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren fuarda Türkiye standının açılışını önceki gün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı. Kendi seyahat programını kendi oluşturan ‘perakende turistlere’ yönelik tanıtımların ön plana çıkacağı 2019’da bunun için medyanın her mecrası etkin kullanılacak. Yurt dışındaki televizyonlarda reklam kampanyalarına yoğun şekilde yer verilirken, sosyal medyada bloggerlardan ve turizm alanında önemli sayıda takipçisi bulunan Instagram kullanıcılarından yararlanacak. Yapay zeka programlarıyla daha önce Türkiye’ye gelmiş çeşitli sebeplerden artık başka ülkeleri tercih eden ya da hiç gelmemiş turistlere ilişkin analizler çıkarılacak.

YouTuber Gaga Bulut'tan pişkin savunma: Çok kazanç elde etmek için yapıyorum
HAYAT
YouTuber Gaga Bulut'tan pişkin savunma: Çok kazanç elde etmek için yapıyorum

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.