Hayat Usta oyuncu Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti

Erdoğan Sıcak vefat etti - Erdoğan Sıcak kimdir?

Usta oyuncu Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti

Geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılan 79 yaşındaki usta oyuncu Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti. Acı haberi kızı Tutam Sıcak, sosyal medya hesabından duyurdu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Erdoğan Sıcak
Erdoğan Sıcak

79 yaşındaki Erdoğan Sıcak, geçtiğimiz günlerde fenalaşınca hastaneye kaldırılmıştı. Bir süredir tedavi gören usta oyuncu bugün hayatını kaybetti.

Acı haberi ise kızı Tutam Sıcak, sosyal medya hesabından duyurdu: "Babam Erdoğan Sıcak'ı kaybettik. Perşembe günü defnedeceğiz. Detaylı bilgiyi daha sonra vereceğim’ açıklamasını yaptı."

Tutam Sıcak'ın paylaşımı

Erdoğan Sıcak kimdir?

Erdoğan Sıcak, ilk olarak 1975’te ‘Kaynanalar’ dizisinde rol aldı. Sıcak, 1987’de Türk sinemasının kült yapımlarından bir tanesi sayılan ‘Muhsin Bey’de oynadı. Türk tiyatrosunun tanınmış simalarından olan Sıcak, son olarak ise ‘İstanbullu Gelin’ ve ‘Şahsiyet’ dizilerinde de rol aldı.

18 Ağustos 1940 tarihinde Bakırköy’de dünyaya gelen usta oyuncu ilk ve ortaokulu Bakırköy’de bitirdi. İstanbul Erkek Lisesine gittiği yıllarda, iddialı oyunlarla sahneye adım attı.

Gazetecilik eğitimi sırasında tiyatro faaliyetleri göstermeye başladı. 1959 yılında usta yönetmen Haldun Dormen'in tiyatro okulunda eğitim aldı. 1962/63 tiyatro sezonunda, Ankara Devlet tiyatrosu sanatçısı ve yönetmeni Saim Alpago’nun İstanbul’da kurduğu topluluğa sınavla alınarak profesyonel tiyatro yaşamını başlatmış oldu.

Yıllarca özel tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak görev alan Erdoğan Sıcak, televizyon yayınlarının başlamasıyla ,önce TRT, daha sonra özel kanallardaki dizilerde önemli roller üstlendi. Bu arada, birçok reklam filminde ve birkaç uzun metrajlı filmde oynadı.

İngiliz, Alman, Fransız, Japon ortak yapımı filmlerde farklı karakterler çizdi. 1959 yılından bu güne kadar, muhtelif tiyatro topluluklarında oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak çalıştı. Birçok televizyon dizisinin senaryolarını yazdı ve kendi kaleminden çıkan birçok tiyatro eserini sahneledi. Ödül almış mizah hikayeleri, şiirleri ve bestelenmiş şarkı sözleri de var.

Oyuncu Erdoğan Sıcak hastaneye kaldırıldı
HAYAT
Oyuncu Erdoğan Sıcak hastaneye kaldırıldı

Fatma Girik şikayetinden vazgeçti
HAYAT
Fatma Girik şikayetinden vazgeçti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.