Hayat Yaralı arkadaşının başından ayrılmadı

Yaralı arkadaşının başından ayrılmadı

Büyükada'da bir at, yaralı halde terk edilen ve yerden kalkamayan arkadaşının başından bir an olsun ayrılmadı.

Haber Merkezi IHA
Bir at, yerde yatan atın başından ayrılmadan bekledi.
Bir at, yerde yatan atın başından ayrılmadan bekledi.

Dün öğle saatlerinde Büyükada’da bulunan tur yolunun kenarında yaralı bir at bulundu. Çevredekiler yerde yatan atı önce kaldırmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Öte yandan yerde yatan atın başında başka bir atın durması dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde adalara götürülmek için Tuzla’ya getirilen 209 atın içler acısı hali hayvanseverlerden büyük tepki çekmişti.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO) Genel Başkanı E. Yasin Yılmaz, “Adalar her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor. Tarihi ve turistik açıdan oldukça zengin olan Büyükada'da özellikle faytonlarla yapılan ada turu ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor. Hasta olan atlar sahipleri tarafından ölüme terk ediliyorlar. Sırf nostalji yaşamak uğruna bu tabloyu görmek üzücü. Buna engel olunması" dedi.

Evliya Çelebi'nin Seyahatname’sindeki cami bulundu
HAYAT
Evliya Çelebi'nin Seyahatname’sindeki cami bulundu

Haluk Levent ’Ferdinand’ ile buluştu
HAYAT
Haluk Levent ’Ferdinand’ ile buluştu

Yurt mu ev mi?
Öğrenciler rahatlık veliler güvenlik istiyor
HAYAT
Yurt mu ev mi? Öğrenciler rahatlık veliler güvenlik istiyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.