Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Hayat Yarın Miraç Kandili
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

Yarın Miraç Kandili

Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili bu sene 3 Mayıs tarihine denk geldi. Müslümanların önem verdiği üç ayların ilk ayı olan Recep ayının 27'nci gecesine denk gelen Miraç Kandili'nde beş vakit namazın farz kılındığı biliniyor.

Haber Merkezi AA
Müslümanların önem verdiği Miraç Kandili her sene Recep ayının 27'nci gecesi olarak biliniyor.
Müslümanların önem verdiği Miraç Kandili her sene Recep ayının 27'nci gecesi olarak biliniyor.
İslam aleminde "Allah'a yükseliş ve arınma" olarak kabul edilen Miraç Kandili, yarın Müslümanlar tarafından idrak edilecek. Miraç Kandili, Müslümanların büyük önem verdiği ve 8 Nisan'da başlayan "üç aylar"ın ilki recep ayının 27'nci gecesine denk geliyor.

İslam inancına göre, Hazreti Muhammed, Miraç gecesi, Allah'ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam'ın rehberliğinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldi. Hazreti Muhammed, yolculuğunda ''Burak'' adlı binekle seyahat etti.

Beş vakit namaz Miraç gecesi farz kılındı, Allah'a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi de bu gecede verildi.Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.