Hayat Youtube oyunu 2 çocuğu öldürdü

Youtube oyunu 2 çocuğu öldürdü

Youtube'da yeni ve tehlikeli bir eğilim, çocukların ciddi yaralanmalarına ve ölümüne neden oluyor. Popüler olan challenge akımı bir çocuğun ölümüne neden oldu.
Sıcak su ile yapılan şakada bir çocuğun solunum borusu yandı.

Haber Merkezi Diger
ABD'de bir çocuk kaynar su içtiği için hayatını kaybetti.
ABD'de bir çocuk kaynar su içtiği için hayatını kaybetti.

YouTube'da "Hot Water Challenge" yani "Sıcak Su Mücadelesi" diye adlandırılan bir akım ölüme neden oluyor.

Bahsi geçen videolarda kişilerin kaynar suyu bir arkadaşının üzerine dökmesi ya da kaynar su içmesi gerekiyor. Yanıklara ve birçok solunum hastalığına neden olan akım, çocuklar tarafından da uygulanıyor.

Ebeveynler dikkat: 2 çocuk hayatını kaybetti

  • Geçtiğimiz hafta, ABD'de yaşayan 11 yaşındaki Jamoneisha Merritt, uyuduğu sırada arkadaşı tarafından yüzüne kaynar su dökülerek yakıldı.

Florida’da yaşanan başka bir olayda 8 yaşındaki Ki’ari Pope, kuzeninin challenge sonucu kendisinden kaynar su içmesini istemesinden sonra solunum borusunu yakarak öldü. Yaklaşık 1 ay boyunca çeşitli solunum problemleri çeken Pope, öldüğü gece, en son ailesine nefes alamadığını söyledi. Pope'nin teyzesi Diane Johnson ebeveynleri olanlar karşısında uyardı.

Ebeveynler çocuklarıyla bu zorluklar hakkında konuşmalı. Onlara telefonunuzu verip gitmelerine izin vermeyin. Ne yaptıklarına dikkat edin.

Öldüren eğlence: Bilgisayar oyunu
HAYAT
Öldüren eğlence: Bilgisayar oyunu

Teknolojik çocuklar için bu hastalıklar kapıda
HAYAT
Teknolojik çocuklar için bu hastalıklar kapıda
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.