Hayat Yunustan Goetheye Peygamber şiirleri bu kitapta toplandı

Yunus'tan Goethe'ye Peygamber şiirleri bu kitapta toplandı

Peygamber Efendimiz hakkında, çok çeşitli form ve biçimde yazılmış şiirler bir kitapta toplandı. Kitapta Yunus Emre, Sezai Karakoç, Şeyh Galib, Von Goethe gibi birçok edebiyat üstadının şiirleri yer alıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Yunustan Goetheye Peygamber şiirleri bu kitapta toplandı
İslam medeniyetinde önemli bir yeri olan Peygamber şiirleri kitaplaştırıldı.

Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde, Kadimsanat Grubu'nun çalışmaları sonucu hazırlanan "Türk Edebiyatında Peygamber Şiirleri" kitabında, çok çeşitli kültürlerden ve tarihten birçok edebiyatçının şiiri, kronolojik bir biçimde yer alıyor. İlknur Sisnelioğlu ile birlikte, editörlüğünü Mehmet Özdemir'in üstlendiği kitap, Küçükçekmece Belediyesi Kültür Yayınları'ndan basıldı. 3 cilt halinde çıkan kitap, 1268 sayfa. Akademik danışmanlar ise, Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç, Prof. Dr. Mesut Şen, Yard. Doç. Dr. Mustafa Tatçı, Dr. Mehmet Yalçın ve Yılmaz Mehmet Çebi.

3 cilt halinde 1268 sayfa olarak basılan
3 cilt halinde 1268 sayfa olarak basılan


Eser, Yunus Emre, Vahyî, Şeyhülislâm Yahyâ Efendi, Şeyh Gâlib, Sezai Karakoç, Seyrânî, Recâîzâde Mahmûd Ekrem, Nurullah Genç, Niyazi-î Mısrî, Mustafa Necati Bursalı, Müştak Efendi, Muallim Naci, Mevlânâ Ceâleddin-i Rûmî, Leylâ Hanım, J. W. Von Goethe, İsmail Hakkı Bursevî, Hüsrev Hatemi, Fıtnat Hanım, Arif Nihat Asya, Âdile Sultan ve daha birçok ismin eserini içeriyor.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.