ÖZGÜN

İnternetsiz WhatsApp nasıl kullanılır?

WhatsApp artık internetsiz olarak da kullanılabilecek. Hemen hemen herkes tarafından kullanılan WhatsApp’ta mesajlarınızı internetsiz olarak gönderebileceksiniz. Yapacağınız birkaç basit işlemle internetsiz WhatsApp kullanmayı öğreneceksiniz. Peki internetsiz WhatsApp nasıl kullanılır?

Haber Merkezi Diğer

İnternetsiz WhatsApp nasıl kullanılır? WhatsApp’ta her geçen gün yeni yeni özellikler belli olurken son olarak da internetsiz olarak WhatsApp’ı kullanma yöntemi de keşfedildi. Peki internetiniz olmadan WhatsApp’ı nasıl kullanırsınız?

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma platformu WhatsApp artık internetsiz bir şekilde de kullanılabiliyor. İnternetin olmadığı ortamda WhatsApp kullanabilmek için çok basit bir işlem yapmak gerekiyor.

Lakin bu ayar şimdilik sadece Android tabanlı cihazlar için yapılabiliyor. Yani bu ayarlar ve internetsiz WhatsApp kullanımı ne yazık ki iPhone kullanıcılarını kapsamıyor.

Android cihaz kullananların internetsiz WhatsApp kullanabilmesi için şu adımları izlemesi gerekiyor:

1- Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar

2- Erişim Noktası Adları

3- Sağ üstte yer alan ‘Ekle’ butonu

4- İsim: WhatsAppAPN: internetProxy: 127.0.0.01Bağlantı noktası: 8080

5- Kaydettikten sonra Erişim Noktası Adları’ndan WhatsApp’ı seçin

Böylece internetin olmadığı durumlarda dahi WhatsApp ile bağlantınız hiç kopmuyor. Bu işlemi yaptıktan sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor fakat internet harcamaları GSM şirketi tarafından yansıtılmıyor. Normal ayarlara dönüldüğünde, bu süreçteki internet kullanımı tek seferde yansıtılıyor.

Bu işlemin iOS’te yapılamama sebebi ise ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından kaynaklanıyor. Zira iOS, Proxy ve port değişimine müsaade etmiyor.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.