|

Juventus, Higuain'i tanıttı

Juventus yeni transferi Gonzalo Higuain'i basınla buluşturdu. Juventus yaptığı Gonzalo Higuain transferiyle İtalya'da büyük olay yaratırken aynı zamanda taraftarlarını'da heyecana boğdu. 90 milyon avro karşılığında tamamlanan bu transfer Juventus'un forvet hattına büyük katkı sağlaması bekleniyor. Gonzalo Higuain transferinin gerçekleşmesinden ötürü büyük mutluluk içerisinde olduğunu belirtti.

Yeni Şafak
20:31 - 28/07/2016 Perşembe
Güncelleme: 17:49 - 28/07/2016 Perşembe
AA

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekibi Juventus, Napoli'den 90 milyon avro karşılığı transfer ettiği Arjantinli golcü Gonzalo Higuain'i basının karşısına çıkardı. Gonzalo Higuain transferiyle gücüne güç katan ve bu transferle gol yollarındaki etkisini bir hayli arttıran İtalyan ekibi Juventus bu sene şampiyonlar ligin'de favoriler arasında kendisine yer ayırtmış durumda.


Napoli taraftarlarınca hain olarak adlandırılan Gonzalo Higuain "profesyonel bir futbolcu olduğunu ve Napoli'deki görevini tamamıyla yerine getirdiğini belirterek Napoli taraftarların affına sığındı"
Juventus Kulübü, resmi internet sitesinde canlı yayınlanan videoda, dünyanın en pahalı üçüncü futbolcusu unvanını alan Higuain'i basına tanıttığı, kulüp binası, stat, müze ve satış mağazasını gezdirdiği görüntülere yer verdi.Torino ekibinin stadında topla poz veren Higuain, dev ekranlara yansıyan etkileyici görüntüler eşliğinde kulüp binasını gezdi.Arjantinli golcünün, Juventus Kulübünün müze ve mağazasını ziyaretinde, taraftarın yoğun ilgisi dikkati çekti. Juventus taraftarlarıyla özçekim yapan, forma imzalayan Higuain'in gösterilen ilgiden memnun olduğu görüldü.Dünyanın, Gareth Bale (101 milyon avro) ve Cristiano Ronaldo'dan (94 milyon avro) sonra en pahalı üçüncü transferi Higuain, Juventus ve İtalya'da en fazla bonservis bedeli ödenen futbolcu konumunda bulunuyor.#Futbol
#Gonzalo Higuain
#Juventus
#Transfer
8 yıl önce