Özgün Karneler ne zaman verilecek? Okullar kapanıyor (2021)

Karneler ne zaman verilecek? Okullar kapanıyor! (2021)

Milli Eğitim Bakanlığı, okulların ne zaman kapanacağını ve karnelerin ne zaman verileceğini açıkladı. MEB'in adlığı karara göre okullar 2 Temmuz'da kapanacak. İkinci dönem karneleri ise 18 Haziran'da yayınlanacak. Karneler, takdir ve teşekkür belgeleri de e-okul üzerinden öğrencilerin ve velilerin erişimine açılacak. Peki, elden karne verilecek mi? Öğrencilerin devamsızlıkları kaydedilecek mi? İşte tüm bu soruların yanıtları ve detaylar yazımızda.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Karneler ne zaman verilecek? Okullar kapanıyor! (2021)
Okulların kapanma tarihi.

Karneler ve okulların kapanış tarihi için detaylar belli oldu. Bu yıl salgın hastalık nedeniyle az zaman okula giden öğrenciler, çok kez de alınan tatil kararları nedeniyle eğitim öğretimlerini tam olarak alamadılar. Budan sebep, Milli Eğitim Bakanlığı, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere, okul öncesi eğitim almamış çocukların öncelikle kaydedilmesi şartıyla imkanları uygun olan okullarda, okul öncesi eğitim almış çocuklar da yaz okuluna kaydedilebilecek. İşte okulların kapanma ve karne verilme zamanı.

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

2020-2021 eğitim-öğretim yılı karneleri okullarda 18 Haziran'da dağıtılacak. İsteyen öğrencilere telafi programı için okullar 2 Temmuz'a kadar açık olacak. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemi için karne, teşekkür ve takdir belgeleri 18 Haziran'da elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açılacak, talep eden velilere ise okul müdürlüklerince basılı karne de verilebilecek.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ilişkin sene sonu iş ve işlemleri konulu yazıyı illere gönderdi.

Yazıda, 2020-2021 eğitim öğretim yılı faaliyetlerinin Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği yüz yüze ve uzaktan eğitim imkanlarıyla sürdürüldüğü ve yüz yüze eğitimin yapıldığı dönemlerde öğrencilerin okula devamının gönüllük esasına göre belirlendiği hatırlatıldı.

DEVAMSIZLIKLAR KAYDEDİLECEK Mİ?

Bu kapsamda, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere öğrencilerin e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'ne işlenen devam devamsızlık bilgileri dikkate alınmayacak.

İlgili mevzuat gereği ders yılı sonunda yapılması gereken şube öğretmenler kurulu toplantılarında öğrencilerin sınıf geçme iş ve işlemleri görüşülmeyecek. Öğrencilerin ölçme ve değerlendirme uygulamalarında özellikle seçmeli derslerde karışıklıkların oluşmasını önlemek için öğrenci nakil işlemleri bugün mesai saati bitimiyle kapatılacak.

Sürekli devamsız durumda bulunan öğrenciler belirlenerek sınıf tekrarına kalmaları sağlanacak.

Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? (E-Okul Üzerinden)
ÖZGÜN
Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? (E-Okul Üzerinden)
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.