Koronavirüs Türkiyenin 17 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı Bakan Koca tedbir yorgunluğuna dikkat çekti

Türkiye'nin 17 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca 'tedbir yorgunluğu'na dikkat çekti

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 17 Kasım koronavirüs tablosu yayınlandı. Tabloyu Twitter'dan paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Şartlar zamanla TEDBİR YORGUNLUĞUNA ve ciddi ihmale yol açtı. Mevsim kış. Tedbirleri makul şekilde tekrar uygulamaya koyalım." dedi. İşte 17 Kasım koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiyenin 17 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca tedbir yorgunluğuna dikkat çekti
(Arşiv)

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

  • Tabloya göre son 24 saatte 229 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 23 bin 867 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

18 yaş ve üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 80,30, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 90,12 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 118 milyon 883 bin 70 doza yükseldi.

18 yaş ve üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Ordu, Amasya, Osmaniye, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

Bakan Koca: Şartlar tedbir yorgunluğuna yol açtı

Tabloyu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Tedbir, gerekli olduğu yerde alınmalı. Örneğin yakınınızda kimse yoksa maske gereksiz, insan yoğunluğunun fazla olduğu ortamlardaysa maske vazgeçilmezdir. Şartlar zamanla TEDBİR YORGUNLUĞUNA ve ciddi ihmale yol açtı. Mevsim kış. Tedbirleri makul şekilde tekrar uygulamaya koyalım." dedi.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 16 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan 'Virüsün yayılma hızı artacak' uyarısı
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 16 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan 'Virüsün yayılma hızı artacak' uyarısı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.